Při požáru v hotelu Thermal bylo evakuováno 260 lidí, škoda osm milionů

Karlovy Vary - Požár v druhém podzemním podlaží hotelu Thermal poškodil ve čtvrtek večer balneoprovoz hotelu. Kvůli zakouření byl evakuován celý hotel, šlo o 260 lidí. Na místě zasahovalo deset jednotek hasičů z Karlovarského kraje a jedna jednotka z Plzeňského kraje.

Karlovy Vary
doporučujeme

Škoda činí odhadem osm milionů korun. 25 osob muselo být evakuováno za asistence hasičů. "Do ubytovací části hotelu, která je přímo nad místem požáru, pronikl kouř, velitel zásahu proto rozhodl o evakuaci všech hotelových hostů. Ti se shromáždili na určeném evakuačním prostoru před hotelem, hasiči pak zkontrolovali všechna patra a všechny pokoje v hotelu," uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Na místě události byla celou dobu i posádka záchranné služby, která zkontrolovala několik hostů pro podezření z nadýchání kouře, ošetřila také jednoho zasahujícího hasiče kvůli vyčerpání.

Likvidaci požáru komplikovala velmi vysoká teplota v místě požáru v podzemních prostorách, silné zakouření a s tím spojená nutnost vést zásah v dýchací technice a za velmi ztížených podmínek pro orientaci. Požár byl hasičům nahlášený v 19:30, po hodině ho měli pod kontrolou.

Plzenští hasiči přivezli padesátimetrový automobilový žebřík. Hasiči ho před časem vyzkoušeli při cvičení právě v Thermalu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Lepší by bylo, kdyby ÚOOZ a ÚOKFK sloučeny nebyly, prohlásil končící…

13.06.2021 13:40 Končící nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se i po letech domnívá, že by bylo lepší, kdyby nebyly…

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama