Letní tábor? Vadil budíček, nejlepší byla noční bojovka, vzpomínají Češi

Praha - Příjemné vzpomínky na letní tábory má 81 procent Čechů. Nejraději měli kamarády a hry, zatímco nejvíc jim vadil ranní budíček a rozcvička. Víc než polovina rodičů si na týdenní pobyt vyčlení až pět tisíc korun a při výběru tábora jim záleží hlavně na bezpečnosti.

Tábor, ilustrační fotografie
doporučujeme

Osmdesát procent dospělých současně přiznává, že se občas neubrání strachu o své ratolesti. Ukázal to průzkum společnosti NMS Market Research.

Mezi tábory se těší oblibě zejména sportovní (56 procent), skautské (41 procent) nebo jazykové (27 procent). Za týden na táboře je 58 oslovených rodičů ochotno zaplatit až 5000 korun, 17 procent dotázaných je připraveno i na vyšší výdaje. Česká rada dětí a mládeže přitom nedávno na základě průzkumu mezi pořadateli uvedla, že letní tábory pro děti v Česku trvají průměrně deset dní a rodiče za ně zaplatí zhruba 3256 korun.

Při výběru tábora je nejdůležitějším kritériem bezpečné místo, na kterém záleží 65 procentům respondentů. Zda na tábor jedou i kamarádi dítěte, zajímá 62 procent lidí.

"Ženy se při rozhodování řídí i zkušenostmi svých známých a raději své děti posílají na menší tábory s individuálnějším přístupem. Oproti tomu tatínkové mají v oblibě větší tábory se širším kolektivem. Pro mladší rodiče jsou důležité i webové stránky tábora a recenze. Zároveň dávají přednost táborům, které jsou v dojezdové vzdálenosti od města," uvedli autoři průzkumu.

Dospělí rádi vzpomínají také na celotáborové hry, noční bojovky, puťáky i táborovou stravu. Naopak nejméně populární byl ranní budíček, který vadil 42 procentům oslovených, a rozcvička, která si nezískala oblibu 30 procent účastníků průzkumu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Cesty z Polska, Rumunska a Monaka do ČR budou od pondělí bez jakéhokoli…

11.06.2021 15:30 Polsko, Rumunsko a Monako se od pondělí na mapě cestovatele posunou do zelené barvy. Pro tyto země…

Kněz Štemberka si mohl zachránit život. V Lidicích však zůstal, aby při…

10.06.2021 10:44 Aktualizováno KOMENTÁŘ Tomáše Zdechovského - Právě dnes si připomínáme smutné výročí 79 let od tragédie, která se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama