Báli jsme se cunami, děti plakaly. Rekreanti z ostrova Kos s úlevou přistáli v Brně

Brno - Dnes před 14:00 na brněnském letišti v Tuřanech přistáli rekreanti, kteří trávili minulé dny na ostrově Kos v Egejském moři. Z místa postiženého zemětřesením mohli odletět jako jedni z mála, tisíce turistů tam čekají stále na letišti, které bylo nějakou dobu uzavřené.

Ilustrační foto
doporučujeme

Zemětřesení o síle 6,7 stupně zasáhlo oblast poblíž ostrova Kos v noci na dnešek. Vyžádalo si to nejméně dva lidské životy a 120 zraněných. Podle místních úřadů citovaných agenturou DPA jsou oběti z Turecka a Švédska. Zemětřesení zasáhlo rovněž ostrov Rhodos a postiženo je i turecké letovisko Bodrum.

"Probudil mě hluk, jako kdyby mi kolem hlavy projel vlak. Měla jsem pocit, že se všechno hýbe o půl metru tam a o půl metru zpět. Večer mi nebylo dobře, myslela jsem si, že mám snad úpal," vyprávěla Hedvika Kusalová z Kroměříže. Když vzbudila vnuka, otřesy ustaly. "Dělal si ze mě srandu, že se mi to zdálo. Když však přišly další otřesy, už to bylo jasné a vyběhli jsme jako ostatní před hotel," uvedl Kusalová.

Někteří lidé na lehátkách před hotelem usnuli, někteří jen tak posedávali a čekali na poměrně brzký odjezd autobusu na letiště. Pro lidi byl nepříjemný především prvotní otřes, kdy se začaly předměty v pokojích hýbat. "Děti začaly plakat a nepříjemné taky bylo, že jsme nevěděli, jestli nepřijde třeba vlna cunami," uvedla Jana z Brna.

Na letišti čekali lidé dlouho, ti z brněnského letu měli štěstí, že nakonec odletěli jen s tříhodinovým zpožděním. Tisíce dalších stále čekají. "Slyšeli jsme, že letadlo z Prahy nechtělo přiletět, že se bojí dalších otřesů," řekla Kusalová. Podle Věry Vlčkové sice na letišti panoval zmatek, ale jen kvůli výrazně většímu množství lidí, jinak hodnotila stav na letišti jako běžný.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama