Třetí semifinále Miss Léta se konalo venku. Diváci soutěžící sledovali od baru s drinkem

REPORTÁŽ – Aquapalace Praha se již potřetí proměnil v dějiště soutěže Miss Léta 2017. Třetí semifinále znovu přilákalo množství diváků a 12 semifinalistek zpříjemňovalo pobyt všem návštěvníků svým půvabem a úsměvy. Stejně jako minule měla porota těžké rozhodování.

Soutěžící Miss Léta pózují u bazénu v plavkách a soutěžních tričkách

I tuto sobotu se do finále mohla dostat jen trojice dívek, zatímco ostatní musely soutěž opustit. V postup však doufaly všechny. Pro většinu dívek však soutěž byla také zábavou a možností navázat přátelství, protože mnohé z nich se spolu opravdu spřátelily.

Do soutěže se hlásí dívky, které už modeling a soutěže krásy zkoušely, ovšem i ty, které nikdy v soutěži krásy nebyly. Proč se hlásí? Ze zvědavosti. „Chtěla jsem zkusit něco nového, ještě nikdy jsem na žádné soutěži krásy nebyla,“ uvedla pro server EuroZprávy.cz soutěžící Ivana Růžičková. Je jí 19 a pochází z Nového Boru.

img-responsive

Ivana Růžičková měla číslo 10 | foto: Daniela Ottová / INCORP images

O soutěži se dozvěděla náhodou. „O Miss Léta mi řekla fotografka. Říkala, že bych se měla zkusit přihlásit,“ vysvětlila Růžičková. Prý ani nečekala, že v soutěži postoupí. „Když mi volali, že jsem se dostala dál, byla jsem úplně v šoku. Když se mě ptali, jestli mám radost, ani jsem nevěděla, jak jim mám odpovědět,“ přiznala s úsměvem.

Protože počasí bylo v sobotu velmi slunečné, třetí semifinále se na rozdíl od minulého konalo ve venkovní části aquaparku. Lidé se tehdy mohli koupat či opalovat, zatímco dívky přecházely po můstku přes vodu. Mnoho koupajících si ke sledování disciplín u baru pořídilo osvěžující drinky, aby si mohlo soutěž užít.

img-responsive

Diváci si ke sledování pořídili drink | foto: Daniela Ottová / INCORP images

Porota je složená z pořadatelů a vítězek předchozího ročníku a také zaměstnanců Aquapalace Praha. „Myslím si, že soutěž je fajn, protože upozorňuje na to, že i IT obory můžou být zábava,“ komentoval pro server EuroZprávy.cz Martin Šetelík, který ten den Aquapalace v porotě zastupoval. V Aquapalace pracuje jako manažer fitness centra.

„Pokaždé je v porotě někdo jiný, já to teď mám jako součást manažerské služby,“ dodal. Neví sice, co všechno do organizace soutěže patří, myslí si však, že pořadatelé odvedli velice dobrou práci. Ředitel soutěže Robert Novotný přiznal, že porota to má těžké. „Někdy je snadné dostat se k šesti nejlepším, ale pak už je problém. A když se všechny nejlepší dostanou do finále, to teprve bude těžké rozhodování,“ přiznal pro EuroZprávy.cz.

img-responsive

Porota Miss Léta měla těžké rozhodování | foto: Daniela Ottová / INCORP images

Po náročném rozhodováním porota sdělila výsledky moderátorovi, který je vyhlásil, doprovázený hudbou. Druhou vicemiss se stala Petra Ejemová, která pochází z Příbrami a je jí 18 let. „Mám ohromnou radost, vůbec jsem to nečekala,“ řekla pro server EuroZprávy.cz. Má ráda fitness, běh a také ji baví focení. Myslí si, že s úsměvem jde všechno líp.

Titul první vicemiss získala dívka s číslem 6, Nikola Nejedlíková. Nikole je 21 let a žije v Praze. „Z umístění mám ohromnou radost. Zkoušela jsem to už vloni, ale bohužel to nevyšlo. Proto jsem teď ještě nadšenější,“ svěřila se serveru EuroZprávy.cz. Mezi její zájmy patří motorismus, tanec, snowboarding, ale také malování a kreslení. Její motto zní: Nikdy se nevzdávej!

img-responsive

Vítězky 3. semifinále Nikola Nejedlíková, Angelika Kostyshynová a Petra Ejemová | foto: Daniela Ottová / INCORP images

První místo ze sobotního semifinále získala Angelika Kostyshynová z Ústí nad Labem. Tato jednadvacetiletá dívka má ráda cheerleading a fitness, užívá si jízdu na kole a bruslích, zároveň si však užívá relax u čtení knih. Důležité je podle ní žít kouzlem přítomného okamžiku. Po vítězství skoro plakala radostí. „Mám ohromnou radost a vůbec jsem to nečekala,“ vysvětlila pro server EuroZprávy.cz.

„Když vyhlásili druhou a první vicemiss, byla jsem smutná, protože jsem si nemyslela, že mám šanci vyhrát,“ dodala. Navíc se jedná o její první soutěž krásy, které se účastnila. I díky tomu je její radost o to větší a její výhra překvapivá.

Zničené obce připomínají válečnou zónu, říká mluvčí hasičů. Záchranáři…

25.06.2021 00:15 Aktualizováno I otrlé profesionály, kteří zasahovali v obcích na Břeclavsku a Hodonínsku, kde se přehnalo tornádo…

Hodonínský Dům kultury nabízí zasaženým lidem azyl. Není ani zdaleka jediný

25.06.2021 00:12 Po tragédii na Jižní Moravě se mezi lidmi zvedla vlna solidarity. Řada z nich včetně různých…

Policie uzavírá zasažené obce. Na několika místech uniká plyn

24.06.2021 23:38 Aktualizováno Policie uzavírá některé z obcí, které byly dnes večer zasaženy tornádem. Na místě katastrofy také…

Bez proudu bylo na jižní Moravě 32 tisíc míst, stálo 14 železničních tratí

24.06.2021 23:30 Aktualizováno Bez dodávek elektřiny bylo ve 22:45 po večerní silné bouři na jižní Moravě 30.000 odběratelů…

Na záchranných pracích kooperují hasiči i veřejnost. Shání se psovodi i…

24.06.2021 23:10 Lidé ze všech koutů jihomoravského kraje se sjíždějí na místo tragédie, aby pomohli složkám…

Rakušané poslali na pomoc jihomoravským obcím 20 sanitek a dva vrtulníky

24.06.2021 23:05 Rakušané na bouřemi poničený jih Moravy poslali dvě desítky sanitek a dva záchranářské vrtulníky.…

Lidé na sociálních sítích svolávají pomoc pro Hodonínsko, zjišťují situaci

24.06.2021 22:50 Lidé na Hodonínsku na sociálních sítích sdílejí po mimořádně silné bouři, která zničila obce v…

Bouře zasáhla i hodonínskou zoo, polovina je zničená, zvířata ale přežila

24.06.2021 22:26 Mimořádně silná bouře postihla i Zoo Hodonín, popadaly stromy, zničené jsou ohrady, psí útulek…

V přírodních koupalištích v Česku se lidé mohou stále koupat bez obav

24.06.2021 16:34 Lidé v Česku stále mohou bez obav vyrazit za koupáním do přírody. V některých přírodních…

Hasiči z domů v Kyjově odklidili stovky litrů nebezpečných chemikálií

24.06.2021 12:55 Aktualizováno Hasiči z objektů v Kyjově na Hodonínsku dnes dopoledne odklidili stovky litrů nebezpečných…

Související:

Právě se děje