Muži hrozí výjimečný trest: Ubodal matku, pak podřezal postiženého bratra

Brno - Před Krajským soudem v Brně stanul muž (26), který dle obžaloby zasadil loni v Jihlavě své matce (53) nožem nejméně 26 ran a potom podřezal spícího, mentálně postiženého bratra.

Zbraně
doporučujeme

Vraždy se staly loni v polovině října ve Srázné ulici, kde zavraždění bydleli. Obžalovaný žil převážně v Brně, ale v Jihlavě měl trvalé bydliště, vlastnil klíče a vracel se tam.

Žalobce uvedl, že muž si v den vraždy vzal s sebou náhradní oblečení, nůž s čepelí dlouhou 24 centimetrů a rukavice. Matka se vzbudila a vyšla na chodbu, kde jí syn zasadil nejméně 26 ran, zemřela na vykrvácení, uvedl žalobce. Potom podle něj šel muž do pokoje, kde spal jeho o dva roky starší bratr. Když se vzbudil, řekl mu, že se nic neděje, ať nadále spí. "Potom chodil hodinu po bytě a zvažoval, jestli má čin dokonat," uvedl státní zástupce.

Podle něj se muž chtěl zbavit svědka, o kterého se zároveň nechtěl starat kvůli jeho mentálnímu postižení, a také chtěl být jediným dědicem majetku po matce, který prý přesahoval pět milionů korun.

Obžalovaný podle státního zástupce otevřel po činu šuplíky a skříně, aby to vypadalo jako loupež, vzal přes 100 tisíc korun a potom odjel. Do bytu se vrátil až po pár dnech, kdy zavolal policii. Ještě ten den se ale přiznal.

Muž u soudu všeho litoval a řekl, že provedl neomluvitelný čin a že měl matku rád. Řekl však, že se jí bál. Označil ji za přísnou.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama