Technoparty na Nymbursku: Aparatury jsou vypnuté, lidé pomalu odjíždějí

Oseček – Účastníci nelegální technopárty v Osečku na Nymbursku hromadně odjíždějí, aparatury jsou vypnuté. Ještě ráno policie nevylučovala případný zásah s použitím donucovacích prostředků proti účastníkům, pokud neuposlechnou výzev k opuštění prostoru.

Ilustrační fotografie

Někteří účastníci akce, na kterou se sjely tisíce lidí, už prostor začali opouštět ráno, uvedla středočeská policejní mluvčí Michaela Richterová. Dnes policisté podle Richterové poskytnou přiměřenou dobu na opuštění prostor. „V návaznosti na další vývoj bude rozhodnuto o případném využití služebního zákroku s použitím donucovacích prostředků," dodala.

Akce začala v pátek, v sobotu na ní bylo až 6000 účastníků. Policisté je vyzvali k odjezdu, ti ale většinou neuposlechli. Na místě také bylo mnoho lidí pod vlivem alkoholu a drog, kteří nemohli hned z místa odjet.

„Policie dnes opět vyzývala účastníky, aby ukončili akci a vyklidili prostor s tím, že ještě další výzvy budou probíhat," uvedla Richterová. Pro případ, že by účastníci neslyšeli policejní výzvy, byly podle ní zpracovány výzvy k opuštění prostoru v písemné podobě, a to v češtině, angličtině a němčině.

Na místě je v tuto velmi hustá doprava, přijely i policejní antony. Situaci sleduje také policejní vrtulník, zjistil na místě zpravodaj ČTK.

Akce se odehrává na ploše o rozloze 8,5 hektaru, na místo přijely stovky aut účastníků technoparty, mezi nimiž jsou i cizinci. Na louce je několik míst s reproduktorovými stěnami, které hlasitě hrají hudbu různých stylů.

Policie v sobotu kolem poledne uzavřela všechny přístupové cesty, lidi kteří se rozhodli odjet, pouští z akce bez problémů. Výzvu k ukončení policisté několikrát zopakovali.

Starosta Osečku Armín Delong ČTK řekl, že zastupitelé se chystají přijmout zákazovou vyhlášku, která umožní dát zákazy vjezdu na některé cesty a porušení zákazu trestat. Podle něj jsou značně poškozené louky před senosečí, obyvatele také obtěžoval hluk. "Samozřejmě, že všichni byli otrávení," uvedl. Takové akce se podle něj mají pořádat na vytipovaných opuštěných letištích. 

Páteční únik toxických látek v Plzni má třetí obět

19.06.2021 13:39 Páteční únik toxických látek v areálu firmy v Plzni-Skvrňanech má třetí oběť. Dnes v nemocnici…

Svého otce na Den otců někdy obdaroval každý třetí Čech. Favoritem jsou…

19.06.2021 10:40 Svého otce na Den otců podle průzkumu společnosti Albert někdy obdaroval zhruba každý třetí Čech.…

Stav jednoho ze zraněných po pátečním úniku chemikálií v Plzni se mírně…

19.06.2021 08:47 Zdravotní stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni - Skvrňanech se mírně zlepšil,…

Do pocitů obklíčených parašutistů v kostele se nelze vžít. Obětovali se…

18.06.2021 22:05 Aktualizováno ROZHOVOR – Jejich odvaha a statečnost jej nepřestává fascinovat. Historik Vojtěch Šustek tvrdí, že…

Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL opět oživí kulturní život metropole

18.06.2021 21:21 Důležitá zpráva pro všechny, kteří mají rádi mladé umění a originální nápady tvůrců nastupující…

V plzeňské čističce unikly nebezpečné látky, dva lidé zemřeli

18.06.2021 15:01 Aktualizováno Po dnešním úniku chemikálií v Plzni Skvrňanech zemřeli dva lidé, další dva jsou ve velmi vážném…

Požárů v uplynulých dnech výrazně přibylo, hasiči varují kvůli suchu a…

18.06.2021 12:02 Hasiči v uplynulých dvou dnech zaznamenali v Česku 177 požárů, což je výrazně nad normálem.…

OBRAZEM: Primark otevřel první prodejnu v Praze. Lidé stáli ve frontě od…

17.06.2021 22:00 Aktualizováno Otevření prodejny Primark v Praze, první v České republice, si dnes nenechaly ujít stovky lidí.…

Ministerstvo spustilo web s podmínkami pro cesty do turistických destinací

17.06.2021 16:32 Aktualizováno Ministerstvo zahraničí dnes spustilo nový web dovolena2021.cz, na němž lze nalézt podmínky pro…

Odbory budou žádat růst platů alespoň nad inflaci. Chtějí jednat s vládou

17.06.2021 16:20 Odbory budou pro příští rok požadovat růst platů ve veřejném sektoru minimálně nad inflaci. O jakém…

Související:

Právě se děje