Horník zraněný při otřesu na Karvinsku není v ohrožení života

Stonava (Karvinsko) – Horník (32), který byl v sobotu zraněn při důlním otřesu v oblasti Dolu ČSM sever ve Stonavě na Karvinsku,je mimo ohrožení života. Mluvčí OKD Ivo Čelechovský uvedl, že do nemocnice k důkladnému vyšetření byl převezen i druhý z horníků, kteří byli při otřesu zraněni. 

Uhlí z OKD, Dolu Paskov
doporučujeme

Horník, u kterého měli lékaři původně podezření na poraněnou páteř, byl při vědomí a záchranáři ho přepravili do nemocnice vrtulníkem, který přistál přímo v areálu dolu. ČTK to dnes řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Utrpěl těžké pohmožděniny a je v péči zdravotníků jednotky intenzivní péče traumacentra, ale je mimo ohrožení života. 

„Zbývajících šest členů osádky postoupilo základní zdravotní prohlídku přímo na místě. Přesto i oni byli z preventivních důvodů rovněž odvezeni na komplexní vyšetření do karvinské nemocnice. Podle našich informací byl jejich zdravotní stav uspokojivý a všichni odešli domů," řekl Čelechovský.

Otřes nastal v sobotu v 17:51 a byl cítit i na povrchu, provoz porubu, tedy místa, kde se dobývá uhlí, byl po tomto geomechanickém jevu zastaven. „Prvotní ohledávky totiž prokázaly poškození strojního zařízení a částečnou devastaci terénu. Důkladnou rekognoskaci porubu provede v pondělí 31. července odborná komise," uvedl Čelechovský. V komisi budou například zástupci báňského úřadu, OKD, společnosti Green Gas DPB i odborů.

Témata: Horníci | OKD | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Cesty z Polska, Rumunska a Monaka do ČR budou od pondělí bez jakéhokoli…

11.06.2021 15:30 Polsko, Rumunsko a Monako se od pondělí na mapě cestovatele posunou do zelené barvy. Pro tyto země…

Kněz Štemberka si mohl zachránit život. V Lidicích však zůstal, aby při…

10.06.2021 10:44 Aktualizováno KOMENTÁŘ Tomáše Zdechovského - Právě dnes si připomínáme smutné výročí 79 let od tragédie, která se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama