Muž odsouzený za šikanování nájemníků se skrývá, byl vydán zatykač

Ostrava - Jakub Smolík (34) nenastoupil do vězení a vyhýbá se dalším soudním jednáním. Byl pravomocně odsouzen k nepodmíněnému trestu za letité šikanování nájemníků svého bytového domu ve Frýdku-Místku.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Rozsudek nabyl právní moci a 24. června převzal Smolík výzvu k nástupu do vězení. Už před tím se ale snažil rozsudek oddálit tím, že tvrdil, že není schopen se hlavního líčení účastnit. Předložil vyjádření psychiatra, které to dokazovalo. Soud ale nechal jeho zdravotní stav prověřit a zjistil, že si vše vymyslel a psychiatra uvedl v omyl.

"Čekala jsem, jestli dobrovolně nastoupí do výkonu trestu. To se nestalo. Proto dnes vydám příkaz k zatčení," řekla soudkyně Krajského soudu v Ostravě, která řeší další trestní kauzu Smolíka.

V ní jde především o to, jak dům s byty ve Frýdku-Místku získal. Podle obžaloby to bylo podvodem. Společně s ním čelí obžalobě i Smolíkův blízký příbuzný a frýdecko-místecký advokát. Tím, že k soudu hlavní obžalovaný nepřišel, předsedkyně senátu hlavní líčení odročila na 14. září.

Bývalý profesionální hasič Smolík jako majitel domu na Malém náměstí ve Frýdku-Místku několik let netopil nájemníkům bytového domu. Poprvé přívod tepla odpojil v roce 2014. Tvrdil, že obyvatelé bytů platí příliš nízké zálohy. Někteří prý dokonce dlužili. Nájemníci to ale odmítali a obrátili se na soud. Letos v červnu spor skončil rozhodnutím odvolacího senátu krajského soudu, který Smolíkovi potvrdil za šikanu nájemníků tříletý nepodmíněný trest.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Václav Havel. Osoba, která ukončila 17. listopad

17.11.2019 16:42 Události sametové revoluce, které si mimo jiné připomínáme svátkem slaveným 17. listopadu, ukončila…

Do průvodu z Albertova se zapojily tisíce lidí, šel po stejné trase jako…

17.11.2019 16:27 Aktualizováno Z Albertova vyrazil dnes odpoledne studentský průvod směrem na Vyšehrad po stejné trase jako před…

Univerzita Palackého opět zažila okupační stávku, i Olomouc protestovala…

17.11.2019 16:22 Na olomoucké filozofické fakultě dnes opět po 30 letech vypukla okupační stávka. Učebny studentů se…

Archiv zveřejnil záznamy StB o Havlovi, zájem veřejnosti je velký

17.11.2019 14:28 Dokumenty vztahující se k osobnosti Václava Havla a jeho persekuci ze strany komunistické Státní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama