Muž odsouzený za šikanování nájemníků se skrývá, byl vydán zatykač

Ostrava - Jakub Smolík (34) nenastoupil do vězení a vyhýbá se dalším soudním jednáním. Byl pravomocně odsouzen k nepodmíněnému trestu za letité šikanování nájemníků svého bytového domu ve Frýdku-Místku.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Rozsudek nabyl právní moci a 24. června převzal Smolík výzvu k nástupu do vězení. Už před tím se ale snažil rozsudek oddálit tím, že tvrdil, že není schopen se hlavního líčení účastnit. Předložil vyjádření psychiatra, které to dokazovalo. Soud ale nechal jeho zdravotní stav prověřit a zjistil, že si vše vymyslel a psychiatra uvedl v omyl.

"Čekala jsem, jestli dobrovolně nastoupí do výkonu trestu. To se nestalo. Proto dnes vydám příkaz k zatčení," řekla soudkyně Krajského soudu v Ostravě, která řeší další trestní kauzu Smolíka.

V ní jde především o to, jak dům s byty ve Frýdku-Místku získal. Podle obžaloby to bylo podvodem. Společně s ním čelí obžalobě i Smolíkův blízký příbuzný a frýdecko-místecký advokát. Tím, že k soudu hlavní obžalovaný nepřišel, předsedkyně senátu hlavní líčení odročila na 14. září.

Bývalý profesionální hasič Smolík jako majitel domu na Malém náměstí ve Frýdku-Místku několik let netopil nájemníkům bytového domu. Poprvé přívod tepla odpojil v roce 2014. Tvrdil, že obyvatelé bytů platí příliš nízké zálohy. Někteří prý dokonce dlužili. Nájemníci to ale odmítali a obrátili se na soud. Letos v červnu spor skončil rozhodnutím odvolacího senátu krajského soudu, který Smolíkovi potvrdil za šikanu nájemníků tříletý nepodmíněný trest.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie držela ve vazbě dalšího českého řidiče, který měl v kamionu…

18.03.2019 20:39 V neděli 17. března byl pro podezření z pašeráctví ve Francii vzat do předběžné vazby další český…

Brutální útok na číšníka v Praze: Nizozemci čelí obžalobě z pokusu o…

18.03.2019 18:24 Aktualizováno Státní zastupitelství dnes podalo obžalobu na dva Nizozemce, kteří čelí stíhání za loňský pokus o…

Spalničky řádí: Letos se nakazilo už 298 Čechů, pozor na vážné komplikace

18.03.2019 17:49 Aktualizováno Spalničkami už letos onemocnělo 298 lidí. Za týden přibylo dalších 67 případů, nejvíc nemocných je…

Stará se stát dostatečně o rodiny s dětmi? Toto říkají v průzkumu Češi

18.03.2019 14:26 Starost vlády o sociální situaci rodin s dětmi hodnotí Češi nejlépe od roku 2004, kdy se jich na to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama