Bouřky zdevastovaly Česko: Klienti pojišťoven hlásí škody za desítky milionů

Praha - Rozbité skleníky, vytlučená okna, poškozené střechy. Bouřky, které v minulém týdnu a o víkendu zasáhly Česko, způsobily klientům pojišťoven škody za desítky milionů korun.

Přidejte svůj názor

Bouřky, ilustrační fotografie

Pojišťovně Allianz bouřky z minulého týdne zvýšily počty volajících klientů zhruba o 30 procent a škody se zatím pohybují v milionech korun. Nejvíce jich podle mluvčího Václava Bálka způsobilo přepětí, krupobití, vichřice a atmosférické srážky. Hodně jich ale také půjde na vrub odpovědnostního pojištění, které se týká například spadlých tašek ze střechy pojištěného majitele na zaparkovaná auta sousedů nebo spadlých stromů, které poškodily cizí pozemky.

Kooperativě z posledních bouřek na konci minulého týdne a víkendu klienti nahlásili 710 škod za 15 milionů Kč. Nejvíce škod zaznamenala pojišťovna v Jihomoravském a Olomouckém kraji. Největší z nich zaregistrovala v obci Velká nad Veličkou, kde vichřice odnesla střechu nad halou s výrobními prostory. Odhadovaná škoda je 1,5 milionu Kč. Škody ale určitě budou narůstat. "Dnes například naši likvidátoři vyrazili do obce Bohuslavice na Královéhradecku, kde větrná smršť poničila asi 80 domů," řekl ČTK mluvčí pojišťovny Milan Káňa.

Po silných bouřkách z minulého týdne bylo na klientskou linku České podnikatelské pojišťovny nahlášeno k dnešnímu dni na 200 škod s finanční rezervou v objemu pět milionů korun. Generali má za uplynulý týden v souvislosti s bouřkami nahlášeny škody od 107 klientů v úhrnu za pět milionů korun. 

České pojišťovně za uplynulý týden klienti zatím nahlásili téměř 1300 živelních škod souvisejících s bouřkovým počasím za celkem 35 milionů korun. Nejvíce škod způsobila vichřice, a to více než 800 škod. Škodily také blesky a krupobití. Živly udeřily nejvíce v Jihomoravském kraji. Co do počtu škod následují kraje Olomoucký a Královéhradecký, uvedla mluvčí pojišťovny Ivana Buriánková.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Páchnoucí a v otřesných podmínkách. Do Česka mířilo další závadné maso

19.02.2019 16:53 Celníci a veterináři odhalili další zásilku závadného masa mířícího z ciziny do Česka. Řidiče…

50 milionů za vraždu manžela? Obhajoba chce v případu vyslechnout Kajínka

19.02.2019 16:33 Krajský soud v Brně se dnes opět zabýval případem, kdy osmatřicetiletá žena svému milenci podle…

Řepka si má odpykat devět měsíců natvrdo, porušil podmínku

19.02.2019 15:24 Soud dnes přeměnil bývalému fotbalovému reprezentantovi Tomáši Řepkovi původní podmíněný trest za…

"Riziko gradovalo, až most spadl." Ve Studénce selhaly kontrolní…

19.02.2019 15:23 Aktualizováno Při rekonstrukci silničního mostu ve Studénce na Novojičínsku, který se v roce 2008 zřítil a do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama