Soud potvrdil pedofilovi výjimečný trest: Znásilnil tři děti, dívenku chtěl zavraždit

Olomouc - René Nagy (45) z Třince si definitivně odpyká výjimečný trest 20 let za znásilnění tří dětí a pokus o vraždu jednoho z nich. Muž trpí pedofilií, musí se dle verdiktu podrobit ústavní sexuální léčbě.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

pedofílie

Rozhodl o tom dnes olomoucký vrchní soud. Potvrdil tak rozsudek ostravského krajského soudu, proti kterému se muž odvolal.

Muž nejprve vylákal pod různými záminkami v červenci a v srpnu 2016 v třineckém lesoparku do odlehlých míst dva chlapce. Tam je svlékl a osahával, chlapci se po nějaké době vysmekli a z místa utekli.

V září narazil v lesoparku na šestiletou dívku, která zde byla na vycházce se školní družinou. Pod záminkou ji odvedl pryč, svlékl ji do naha, dívka však začala křičet o pomoc a bránila se přitom klacíkem. Podle rozsudku ji muž poté začal tričkem rdousit a škrtit, až dítě upadlo do bezvědomí. Z místa poté odešel, nahou plačící školačku našla náhodná kolemjdoucí. Policisté muže dopadli záhy.

Nagy musí rodině napadené dívky musí zaplatit jako odškodné 300.000 korun. Nagy byl již v roce 1999 za podobný zločin odsouzen, dostal dva roky za pohlavní zneužívání. Uloženo mu bylo tehdy i ústavní ochranné léčení, které bylo následně změněno na léčení ambulantní.

"Trest je uložený na samé horní hranici trestní sazby. Jde o extrémní společenskou škodlivost jeho jednání. Jde o osobu opakovaně souzenou. Polehčuje mu pouze částečné doznání. Přitěžuje mu naopak to, že spáchal více trestných činů a byl již za podobný čin odsouzen," uvedla dnes předsedkyně senátu Martina Kouřilová. Poukázala také na bezbrannost obětí i na to, že podle znalců je naděje na mužovu resocializaci mizivá.

Nagy se dnes bránil ve svém odvolání znovu tím, že dítě nechtěl zabít, ale pouze umlčet. "Svědčí o tom dobrovolné zanechání škrcení ihned potom, co se poškozená umlčela," uvedl jeho obhájce. "Poškozené způsobil pouze lehká zranění," dodal s tím, že Nagyovi měla být uložena pouze zabezpečovací detence, která by jej prý lépe ochránila před společností než vězení. "Lituji tohoto činu, jak soud rozhodne, tak si ponesu následky," uvedl dnes Nagy.

Podle žalobce Jaroslava Kandráče obžalovaného jednoznačně usvědčuje spontánní a věrohodná výpověď dívky. "Škrtil ji po dobu čtyř minut, až upadla do bezvědomí. V první výpovědi uvedl, že z místa odešel, neboť si myslel, že ji zabil. Když jsem výpověď dívenky poslouchal, byl jsem šťastný, že útok přežila," uvedl žalobce. Také podle soudu šlo jednoznačně o pokus vraždy. "Obžalovaný udělal vše pro to, aby poškozenou usmrtil. Místo opustil ve chvíli, kdy byl přesvědčen, že nedýchala, sebral jí i veškeré ošacení," uvedla soudkyně.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cirkusy v ČR jdou do protiútoku. Prostory i tréninky otřevřou veřejnosti…

19.11.2018 09:49 Několik cirkusů bude ve středu od 10:00 do 12:00 otevřeno zdarma. Provozovatelé tak reagují na…

Sníh komplikuje dopravu, mnoho nehod a zraněných. Přehled situace po…

19.11.2018 09:45 Aktualizováno V Libereckém kraji v noci místy slabě sněžilo, meteorologové očekávají sněhové přeháňky po celý den…

Jak ozdobit stromeček? Toto jsou trendy letošních Vánoc

18.11.2018 21:50 Aktualizováno Novinkami ve vánočních dekoracích na letošní rok jsou například LED řetězy na stromeček ovládané…

Britská policie je na nohou: Lavinově se šíří pistole z Česka, oblíbilo si…

18.11.2018 19:43 Aktualizováno Britští vyšetřovatelé se potýkají s případem plynových pistolí Zoraki turecké výroby, které byly do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama