Za nabourání 24 aut dostal expolicista Kadlec podmínku, čtyři roky nesmí za volant

Praha - Za nabourání 24 aut na pražských Vinohradech dostal expolicista Karel Kadlec 20měsíční podmínku se čtyřletým odkladem a zákaz řízení na čtyři roky. V trestu je zahrnut i osmiměsíční podmíněný trest a dvouletý zákaz řízení za nehodu v Nuslích z března 2015.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Autonehoda

Na havarovaných vozidlech vznikla podle obžaloby škoda více než 1,6 milionu korun, Kadlec musí podle rozsudku nahradit 1,3 milionu. Zbytek peněz musí Česká kancelář pojistitelů vymáhat v civilním řízení.

Kadlec tvrdí, že si na událost nepamatuje. Přiznal, že si před havárií vzal léky na spaní, které nezabraly, a tak je zapil alkoholem. Proti dnešnímu rozsudku se neodvolal, žalobce a poškození si ale ponechali pro případné odvolání lhůtu. Případem by se tak mohl zabývat ještě pražský městský soud.

"Cílem trestu není obžalovaného zlikvidovat a potrestat jeho rodinu," uvedla v odůvodnění rozsudku soudkyně Iva Fialová. Upozornila, že se Kadlec snaží škodu nahradit. I proto uložila mírnější trest, než požadoval státní zástupce Michal Muravský. Ten chtěl pro Kadlece dvouletou podmínku a zákaz řízení na pět let.

Podle Muravského je Kadlecovo tvrzení o ztrátě paměti účelové. "Zejména když ho konfrontujeme se závěry znaleckých posudků," řekl žalobce. Znalci uvedli, že Kadlec byl schopen rozpoznat škodlivost svého jednání, jeho ovládací schopnosti byly podle lékařů sníženy jen mírně.

"Co se týká výroku o vině, souhlasíme se závěry pana státního zástupce," řekl dnes Kadlecův obhájce. S návrhem státního zástupce souhlasil, pětiletý zákaz řízení by považoval za nepřiměřeně přísný.

Bývalý policejní pedagog a důstojník Kadlec boural v Praze loni 12. dubna při cestě na soudní jednání, které se týkalo nehody v Nuslích. Vozidlo nebyl schopen bezpečně řídit a postupně naboural přes dvě desítky aut zaparkovaných po stranách vozovky. Do dalšího auta podle spisu naboural, když vjel do jednosměrky.

Policisté Kadlece dostihli v Máchově ulici, předtím stihl projet podle obžaloby ještě Šumavskou a Slovenskou ulici. Kadlec nejprve odmítl orientační dechovou zkoušku a nechtěl policistům ukázat řidičský průkaz. Souhlasil však s převozem na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Obžaloba uvádí, že v době činu měl v krvi nejméně 1,63 promile alkoholu.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Medvěd dál plundruje východ Moravy. Zabil dvě ovce, zničil včelín

20.10.2018 17:47 Medvěd, který se ve Zlínském kraji pohybuje od září, zabil v noci na dnešek dvě ovce na Trojáku,…

Na Benešovsku se zabil řidič, dvě děti utrpěly vážná zranění

20.10.2018 17:40 U Vlašimi na Benešovsku narazilo dnes po 15:00 osobní auto do stromu. Řidič po nehodě zemřel, dvě…

Legionáři postavili pomník v Železné Rudě, Němci jim ho zbořili

20.10.2018 17:03 Českoslovenští legionáři postavili před 100 lety v Železné Rudě velký pomník bitvy u ukrajinského…

Loni se v Česku předávkovalo drogami 92 lidí, nejrizikovější jsou opioidy

20.10.2018 14:53 Loni se v Česku předávkovalo drogami 92 lidí, o dva méně než v předchozím roce. V roce 2015 jich…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama