V Praze pracuje 530 vězňů. Firma i veřejnost si jejich produktivitu pochvalují

Praha - V českých věznicích je celkem 20.602 trestanců, z nichž je 15.047 práceschopných. Z celkového počtu 1237 vězňů v pražských věznicích má zaměstnání 530. Nejčastěji se jedná o pomocné práce v potravinářství, automobilovém průmyslu, stavebnictví nebo dřevovýrobě.

Vězení, ilustrační fotografie
doporučujeme

Většina z nich je zaměstnaná v provozu věznic na Ruzyni a Pankráci, mimo věznice má práci 168 odsouzených. Několik vězňů uklízí od letošního února ulice Prahy 2. Pilotní projekt startoval se čtyřmi vězni, nyní jich uklízí městskou část deset.

"Vězni dosahují výborné produktivity práce. Jsou plně v oblečení společnosti Komwag. Pozitivní ohlasy vnímáme i ze strany široké veřejnosti, která si zejména všímá větší rychlosti úklidů," uvedl na dotaz ČTK Jan Petružálek ze společnosti Komwag. "Za celou dobu spolupráce od února 2017 nedošlo k žádnému pochybení, a to jak po pracovní stránce, tak ani co se týče chování vězňů," dodal.

Vězni v Pražských službách pracují na ručním dotřídění papírového odpadu na třídících linkách Pod Šancemi na Praze 9 a v Chrášťanech (u Prahy).

Aby mohl odsouzený pracovat mimo věznici, musí splňovat několik podmínek. Nejprve musí projít zdravotní prohlídkou a pohovory s psychologem, pedagogem a sociálním pracovníkem. V každém konkrétním případě je posuzováno pracovní místo s přihlédnutím k typu trestné činnosti a osobním předpokladům každého jednotlivce.

Před podpisem smlouvy mezi věznicí a spolupracujícím subjektem je místo práce posouzeno z pohledu míry rizik porušování zákona o výkonu trestu odnětí svobody, jakými je nedovolený odchod z pracoviště nebo navazování nedovolených kontaktů, rizik bezpečnosti práce a vlivu pracovního prostředí na zdraví, uvedl tiskový mluvčí ruzyňské věznice Dušan Hájek.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na trzích bude možný jen prodej potravin, vláda omezila počet lidí

26.10.2020 22:08 Vláda zakázala od středy prodej na trzích kromě prodeje potravin na farmářských trzích. Dovolený je…

Epidemie covid pokazí Vánoce. Velké trhy v Praze se letos konat nebudou

26.10.2020 16:47 Aktualizováno Oslavy Vánoc v Praze budou letos z důvodu pandemie v omezené podobě, budou chybět tradiční velké…

H-System: Družstvo žádá o zrušení souhlasu s prodejem bytů, připravuje se…

26.10.2020 13:44 Bytové družstvo Svatopluk podalo k Městskému soudu v Praze žádost o prozatimní zrušení souhlasu s…

Podle bookmakerů bude novým ministrem zdravotnictví Blatný, vsadit lze i…

26.10.2020 13:02 Největším favoritem na ministra zdravotnictví je podle bookmakerů hematolog a náměstek Fakultní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama