Exstrážník Koblížek si za vražednou střelbu odpyká 15 let, potvrdil NS

Brno - Bývalý strážník Pevel Koblížek neuspěl s dovoláním k Nejvyššímu soudu (NS). Za vraždu muže a pokus o vraždu druhého si má odpykat 15 let. NS mu sice letos odložil výkon trestu, nicméně nakonec jeho argumenty nevyslyšel. Koblížek by měl nyní nastoupit do vězení.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

NS odůvodnění svého rozhodnutí zatím nepublikoval, anonymizovaná verze je ale dostupná na webu krajského soudu. Plyne z ní, že Koblížkovo počínání nelze považovat v dané situaci za nutnou obranu.

Incident se odehrál ve Vysokém Mýtě v prosinci 2014. Opilý bývalý strážník se domáhal vstupu na diskotéku. Obsluze ukazoval odznak strážníka a se společníky požadoval vstup zdarma. Ochranka je ale dovnitř nepustila. Muži začali odcházet a jeden z nich zřejmě do chodby nastříkal pepřový sprej.

Lidé z klubu pak Koblížka se společníky začali pronásledovat. Podle bývalého strážníka se chovali agresivně. Koblížek jednou vystřelil do vzduchu. Při následné potyčce zbraň obrátil proti svým sokům. Jeden člověk na následky zranění na místě zemřel.

Podle NS byla Koblížkova reakce na krátkou fyzickou potyčku neadekvátní, neměl prý důvod k obavám o život. "Nad to nelze pominout tu skutečnost, že obviněný byl pod vlivem alkoholu a jako policista si musel být plně vědom, že užití střelné zbraně představuje vždy fatální riziko, přesto ji opakovaně použil vůči dvěma osobám," stojí v usnesení NS. Jako poslední mimořádný opravný prostředek nyní Koblížkovi zbývá ústavní stížnost.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kvůli koronaviru bylo na pražském letišti zajištěno šest Čechů, přiletěli…

25.02.2020 16:18 Na pražském letišti dnes zajistili šest Čechů, kteří ráno přicestovali z Íránu, kde je zvýšený…

Soud v Pardubicích vyslechl ženu, která měla ubít matku sekerou

25.02.2020 15:47 Aktualizováno Krajský soud v Pardubicích dnes začal projednávat případ ženy, která vloni v červenci podle…

Policie obvinila muže za smrt jeho známého v kanálu, hrozí mu až 18 let…

25.02.2020 15:03 Policie obvinila třiadvacetiletého muže, který podle ní loni na podzim v Praze škrtil tkaničkou…

Eurobarometr: Češi patří v EU k největší optimistům v hodnocení situace v…

25.02.2020 14:56 Češi patří z hlediska hodnocení situace ve své zemi k nejpozitivněji naladěným obyvatelům Evropské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama