Požár vysokozdvižného vozíku způsobil statisícové škody, v domě na Brněnsku vybuchla kamna

Šumperk/Kolín/Brno - V průmyslové hale v obci Klopina na Šumpersku dnes vzplál vysokozdvižný vozík. Škoda na stroji byla předběžně vyčíslena na 200.000 korun, další škody na objektu budou upřesněny. V Ratenicích na Kolínsku dnes ráno hořel rodinný dům, hrozilo rozšíření ohně na okolní stavby. Hasiči zasahovali také na Brněnsku.

Hasiči
doporučujeme

"V zakouřené hale nalezli hasiči hořící vysokozdvižný vozík. Velmi rychle se jim podařilo zamezit výraznému rozšíření, i přes to ničivé plameny zcela zničily manipulační stroj a také halovou konstrukci," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Hasiči vynesli z prostor dvě tlakové láhve. "Prostory hasiči ochladili a odvětrali pomocí přetlakových ventilátorů. Co stojí za příčinou vzniku požáru, je aktuálně v šetření," dodal mluvčí.

V Ratenicích na Kolínsku dnes ráno hořel rodinný dům. Škoda činí půl milionu korun. Požár, ke kterému vyjížděli hasiči po 5:30, zasáhl kůlnu a část střechy domu. "Vzhledem k tomu, že rodinný dům se nacházel v řadě mezi ostatními domy a hrozilo nebezpečí, že by se požár mohl rozšířit na okolní stavby, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu," uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Kvůli dohašení skrytých ohnisek požáru museli hasiči rozebrat část střechy. Zásah hasičů byl ukončen po 8:00, na místě zůstala kvůli dohledu ještě jednotka.

Také ve Šlapanicích na Brněnsku dnes hořel rodinný dům. Škoda by měla být nižší než milion korun a hasiči pracují s verzí, že vybuchla kamna. "Požár se rozšířil z přízemí na půdu a na střechu, kterou rozebíráme. Dům je ve tvaru L a jedno ze dvou křídel je prakticky zničené," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Hašení trvalo zhruba dvě hodiny.

Majitelem domu byl starší muž, kterého museli odvézt do nemocnice kvůli podezření, že se nadýchal zplodin hoření. Dům se nachází na konci Masarykova náměstí v centru města.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Palachova smrt nebyla zbytečná. Chtěl vyburcovat národ, který se smiřoval…

16.01.2021 12:00 ROZHOVOR – Zamíří k filozofické fakultě, kde zapálí svíčku. Historik Ústavu pro studium totalitních…

Půjčovny lyží nadále fungují. Navzdory zavřeným areálům a obchodům

16.01.2021 08:42 Ačkoliv jsou lyžařská střediska v Česku kvůli vládním protiepidemickým opatřením mimo provoz,…

Vakcína s čipem je nesmysl. Potřebujeme očkovat 100 tisíc lidí denně, říká…

16.01.2021 08:12 ROZHOVOR - Už přes rok se lidstvo potýká s pandemií nového typu koronaviru SARS-CoV-2. Vakcínu…

Registrace na očkování je horor. Seniorům vůbec nikdo neporadí, jsem…

15.01.2021 22:05 Aktualizováno REPORTÁŽ – Hned ráno zapnula počítač, aby zaregistrovala téměř pětaosmdesátiletého manžela na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama