Vichřice má v ČR už čtvrtou oběť, houbaře z Benešovska

Praha - Vichřice Herwart, která zasáhla o víkendu Česko, má už čtvrtou oběť. V neděli odpoledne u Veliše na Benešovsku zemřel houbař (83), na něhož spadl v lese strom.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Následky vichřice Herwart
doporučujeme

Muž se vydal kolem poledne ven se svým psem i přes varování meteorologů před nebezpečným větrem a hrozícím pádem stromů. "Lékař záchranné služby byl na místo přivolán kvůli ohledání těla zemřelého," řekla mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Na místo neštěstí policisté vyjížděli kolem 16:00, při vyšetřování nezjistili cizí zavinění. "Byla nařízena zdravotní pitva," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Vichřice má kromě mrtvého seniora z Benešovska další tři oběti, z toho ještě jednu ve středních Čechách. Muž z Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku zemřel v nemocnici na následky zranění poté, co na něj v neděli odpoledne spadl strom zřejmě vyvrácený silným větrem. V neděli u obce Stařeč na Třebíčsku zemřela mladá žena, na niž také spadl strom, a v Jičíně třiaosmdesátiletý muž rovněž kvůli pádu stromu.

Vichřice v neděli přerušila dodávky elektřiny ke zhruba půl milionu odběratelů energetické firmy ČEZ. K dnešním 07:00 zůstávalo bez proudu ještě přes 11.000 odběratelů a bez napětí bylo 450 distribučních trafostanic, popsala situaci mluvčí ČEZ Soňa Holingerová. V šesti krajích dál platí kalamitní stav. Energetici ho již v pondělí večer odvolali v Plzeňském a Královéhradeckém kraji, v dalších regionech budou podle ČEZ zřejmě kalamitní stavy postupně odvolávány během dneška.

V noci na dnešek padal sníh například na vrcholcích Krušných hor. Podle meteorologů by sněhové přeháňky ve vyšších polohách mohly pokračovat i během dne a ve středu. Sníh by mohl zkomplikovat dopravu tam, kde se ještě odstraňují následky vichřice. Uzavřená zůstává třeba silnice na Zlatý Vrch u Božího Daru nebo silnice mezi Přebuzí a Krásnou Lípou. Mnohé menší obce ve Slavkovském lese či Krušných horách byly navíc kvůli vichřici často i bez teplé vody nebo mobilního signálu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté zatím marně pátrají po seniorovi, bez léků je v ohrožení

20.10.2019 21:51 Aktualizováno Liberecká policie dál pátrá po sedmdesátiletém Janu Klosovi, který se v sobotu nevrátil z…

Gustáv Husák: Tušil konec socialismu? Nesnášel Dubčeka, prosazoval Havla

20.10.2019 21:38 Aktualizováno Třikrát byl vyloučen ze stejné strany, přes devět let strávil ve vězení a 14 let byl prezidentem.…

Přípravy na 30. výročí sametu vrcholí. Studenti budou v Brně hodně slyšet

20.10.2019 09:07 Při oslavách 30 let svobody budou v Brně hodně slyšet univerzity a jejich studenti, stejně jako v…

V Hurghadě zemřela Češka. Tělo Pavlíny našli až po několika dnech

20.10.2019 02:34 Aktualizováno V egyptské Hurghadě před několika dny zemřela osmatřicetiletá žena z České republiky. Její tělo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama