Exčlenovi kapely Ready Kirken hrozí vězení, dle policie poškodil sedm lidí

Rychnov nad Kněžnou - Policie obvinila muže (39) z Borohrádku na Rychnovsku z milionových podvodů a zpronevěry. Podle informací ČTK jde o bývalého baskytaristu známé skupiny Ready Kirken Ondřeje Herolda. Policie ho letos zatkla v Irsku, hrozí mu až osm let vězení.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Muž od prosince 2012 do srpna 2015 na území Královéhradeckého a Pardubického kraje poškodil ve 13 případech sedm lidí. "Celková škoda, kterou podezřelý muž spáchal, dosahuje částky 7,5 milionu korun, 4,5 milionu korun za podvod a tři miliony korun za zpronevěru," uvedla mluvčí rychnovské policie Alena Kacálková.

Peníze od poškozených podle ní získával různými způsoby, například prodejem automobilů. "Auta podezřelý získával do pronájmu od jednatelů či zástupců autorizovaných prodejců, které přesvědčil o tom, že je bude používat jako reklamu svoji i jejich. Vozidla měl pronajatá na dobu určitou se smluvní podmínkou, že nesmí vozidlo pronajmout ani prodat. Během pronájmu tři z nich prodal za statisíce korun třetí osobě, aniž pronajímatelům cokoliv sdělil či uhradil," uvedla Kacálková.

V dalších případech údajně vypůjčená auta pouze ukázal a když zájemce uhradil požadované částky, podezřelý mu nabízené vozidlo nedodal ani mu peníze nevrátil.

Obviněný si také půjčoval peníze pod různými záminkami, počínaje zprostředkováním koupě elektroniky a konče prodejem ochranné známky hudební skupiny.

Policie po muži pátrala od 10. srpna 2015 jako po pohřešovaném, později na něho rychnovský okresní soud vydal zatykač a nakonec po něm pátral i Interpol. Policie jej zatkla až letos v říjnu v Irsku. Obviněný je ve Vazební věznici v Hradci Králové. Skupina se již dříve od něho distancovala.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rath srovnává EU se třetí říší. Na rozsudek je hrdý, nicméně se hodlá…

26.06.2019 13:54 Bývalý středočeský hejtman David Rath je připraven podrobit se dnešnímu rozhodnutí soudu, který ho…

Rath byl zproštěn v části obžaloby. Státní zástupkyně je přesto spokojená,…

26.06.2019 13:45 Podle státní zástupkyně je významným signálem pro společnost, že i po několika letech od počátku…

Uštknutí exotickou zmijí na Hradecku? Policie ukončila vyšetřování, zde je…

26.06.2019 13:23 Při uštknutí chovatele zmijí paví minulý týden na Královéhradecku policie nezjistila protiprávní…

NSS řeší případ soudce Bajera, násilím odvlekl dceru ze školy. Přijde o…

26.06.2019 12:54 Kárný senát Nejvyššího správního soudu v Brně dnes začal projednávat žalobu na děčínského soudce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama