Nárožný dostal za přípravu vraždy 13 let. Tetu chtěl srazit autem, pak ubít palcátem

Olomouc - Za přípravu vraždy své příbuzné dostal Pavel Nárožný (42) z Přerova 13 roků vězení. Podle dnešního verdiktu Krajského soudu v Olomouci chtěl zabít svou tetu, která spravovala majetek po jeho zavražděném otci.

Přidejte svůj názor

Krajský soud v Ostravě
doporučujeme

Soud dospěl k závěru, že Nárožný svou tetu zamýšlel a plánoval úkladně usmrtit. "Věc je specifická, jde o přípravu vraždy. Je rozdíl, když se dokazuje dokonaná vražda nebo vražda ve stadiu pokusu, a něco jiného je, když řešíme přípravu vraždy, tedy první, vývojové stadium. To dokazování má určitá specifika. Dospěli jsme v senátu k jednoznačnému názoru o vině obžalovaného," uvedl soudce Aleš Vašků.

Vraždu muž podle soudu začal plánovat od 26. října 2015, kdy dostal od soudu nařízení k vystěhování z domu. Nejprve chtěl ženu srazit autem, poté ke svým plánům využil tehdejší známou, která u něj bydlela. Na pokyn Nárožného koupila dvě různé paruky, opatřila si tmavé oblečení, trubku a hmoždíř. Z tyče chtěl Nárožný udělat palcát.

Jeho známá měla na místo dojet na kole v paruce, psovi předhodit návnadu otrávenou tisem a Nárožného tetu udeřit do hlavy. Na místě chtěli nastražit i falešné stopy odkazující na dalšího spolubydlícího. Žena ale nakonec vraždu neprovedla a utekla. Policisté ji následně zadrželi kvůli krádeži peněz Nárožnému, při výpovědi se k přípravě vraždy přiznala.

Před soudy Pavel Nárožný stanul poprvé v červnu 2011 kvůli obžalobě z vraždy svého otce a jeho manželky. V kauze ho krajský soud třikrát zprostil obžaloby, vrchní soud však rozsudek pokaždé zrušil. Naposledy byl Nárožný ve veřejném jednání zproštěn obžaloby v září 2014. Loni v dubnu vrchní soud v neveřejném jednání rozsudek zrušil a případ nařídil projednat jinému senátu. Kauza se tak dostala do Ostravy, kde je nyní jednání odročeno na neurčito.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman ocení policistu, který dnes zasahoval ve Vejprtech

19.01.2020 18:34 Prezident Miloš Zeman plánuje udělit na podzim medaili policistovi, který dnes s nasazením života…

Vejprty se vzpamatovávají z tragického požáru

19.01.2020 17:38 Obyvatele Vejprt na Chomutovsku dnes budily hasičské sirény. Přidalo se houkání sanitek a…

Metodika hasičů: Jaký je postup zásahu v léčebnách?

19.01.2020 15:04 Hasiči musejí při požárech budov zdravotnických zařízení počítat mimo jiné se zdravotními omezeními…

Policie vyšetřuje požár ve Vejprtech jako obecné ohrožení

19.01.2020 14:45 Policie šetří požár v domově pro mentálně postižené ve Vejprtech na Chomutovsku, při kterém zemřelo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama