Ježíšek dorazil i do zoo. O speciální krmení zvířat v Praze a Brně byl velký zájem

Brno/Praha - O komentované krmení zvířat v brněnské zoo byl dnes velký zájem, přišlo 2200 lidí. Chovateké mluvili o konkrétních druzích zvířat, kde žijí, čím se živí, ale vyprávěli také o jednotlivých obyvatelích zoo. Podobná akce dnes do pražské zoologické zahrady přilákala 6740 lidí

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Zoo Brno v zimě.
doporučujeme

Lidé mohli v brněnské zoo vidět krmení tygrů sumaterských, medvědů ledních, pand červených, lemurů kata a opiček drápkatých. Komentovanému krmení přálo počasí. "Zatímco loni byla zima a mrzlo, teď bylo asi osm stupňů nad nulou. Proto přišlo asi o 700 lidí více než v minulém roce," uvedl mluvčí zahrady Michal Vaňáč.

Zvířata čekalo obvyklé krmení, ale v netradiční podobě. "Třeba tygřice Satu dostala velký dárek, ve kterém měla zabalené své maso. Než ho snědla, musela se k němu dostat. Medvědi lední zase dostali zamražené dorty, ve kterých měli ryby a zeleninu," popsal Vaňáč.

Díky spolupráci zoo s organizací Velvet smile přišly i postižené děti. I se členy rodiny to bylo celkem 25 lidí. Mohli nakrmit zvířata jako například lama alpaka nebo tapír. Potom šli do africké vesnice, kde měli přichystaný stromeček a dárky.

ZOO v Brně má otevřeno všechny dny v roce. Poslední letošní den je to do 14:00, v ostatní zimní dny zavírá brány v 16:00.

Ježíšek naděloval také v ZOO Praha

"Ježíšek je tu!," napsal ředitel zahrady Miroslav Bobek na twitteru k fotografii beden s nadílkou pro zvířata. Později doplnil, že se podařilo nastřádat přes dvě tuny jídla. Lidé jedlé dárky odevzdávali zaměstnancům zoo u vchodu, zvířata si pak na dobrotách pochutnají při vánočních komentovaných krmení během dalších dnů. Například sloni, gorily, losi a zubři dostanou i neprodané vánoční stromky.

Za zvířaty dnes do zoologické zahrady zavítaly zejména rodiny s dětmi a mladé páry. Kromě komentovaných setkání a krmení pro ně zoo připravila štědrodenní vystoupení "zlatého" prasátka v Amfiteátru Rezervace Bororo. Velký zájem byl také o tygří mláďata, ke kterým ale nebylo možné přijít blízko. Aby nebyla jejich matka nervózní, zůstávali lidé za páskou několik metrů od vnitřní expozice. V obležení byl i výběh slůňat a lachtanů.

Program má zahrada v Troji připravený i Na Boží hod a na Štěpána. V poledne se koná vystoupení zvířat u ozdobeného stromečku v Amfiteátru Rezervace Bororo a ve 13:30 Cvičení lachtanů jihoafrických. V následujících dnech (28. až 30. prosince) budou pak pokračovat speciální komentovaná krmení.

Od soboty 23. prosince mohou lidé k cestě do zoo využít přívoz, který nahrazuje zřícenou trojskou lávku.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Jezte sedmikrásky, jsou výborné," doporučila příznivkyně čínské medicíny

05.06.2020 13:57 Pořad Máte slovo Michaely Jílkové se opět začíná věnovat i jiným tématům než je koronavirus.…

Počet pracovních úrazů klesl pod 44 tisíc. Odškodnění je bídné, říkají…

05.06.2020 12:18 V Česku se loni stalo 43.959 pracovních úrazů s neschopností delší než tři dny, vyplývá z dat…

Muž trýznivým způsobem zavraždil svou matku, soud vynesl výjimečný trest

05.06.2020 12:15 Výjimečný trest 23 let ve věznici se zvýšenou ostrahou uložil dnes Krajský soud v Plzni…

V Česku je největší nezaměstnanost za poslední dva roky. Počet volných…

05.06.2020 11:44 V Česku bylo na konci května 266.144 lidí bez práce, což bylo o 12.104 víc než v dubnu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy