Duel Zeman-Drahoš na ČT převálcoval konkurenční pořady

Praha - Prezidentskou debatu Jiřího Drahoše a Miloše Zemana v České televizi sledovalo v souhrnu 2,7 milionu diváků starších 15 let. Pustila si ji více než polovina lidí, kteří měli v tu dobu zapnutou televizi. Podstatně méně diváků sledovalo "duely", ve kterých Zeman vystoupil sám.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Prezidentský duel 2018 v Rudolfínu
doporučujeme

Na základě dat Asociace televizních organizací (ATO) to dnes uvedl server Mediaguru.cz. Prezidentský duel České televize se stal nejsledovanější televizní politickou debatou v historii měření sledovanosti, uvedla ČT. Duel vysílaly přímým přenosem programy ČT1 a ČT24, podíl na sledovanosti přesáhl 56 procent. Živě na internetu se dívalo 67.000 lidí, dalších 15.000 si do čtvrteční půlnoci pořad pustilo na internetu odloženě. Nejsledovanějším momentem debaty byl okamžik krátce před 21:00, kdy se dívaly bezmála tři miliony diváků.

Podle ATO si duel na stanici ČT1 pustilo 2,05 milionu lidí a dalších téměř 650.000 diváků si zapnulo ČT24. Závěrečná debata před druhým kolem prezidentských voleb tak přilákala zhruba o milion víc diváků než poslední duel Zemana s Karlem Schwarzenbergem před pěti lety. Tu tehdy v České televizi vidělo 1,612 milionu diváků. V historii měření měl zatím nejvyšší sledovanost zřejmě pořad "Miss desetiletí", 12. října 1997 si ho na Nově pustilo 4,992 milionu lidí. Jen o málo méně sledované bylo na ČT1 uvítání hokejistů po návratu z Nagana v únoru 1998.

V neděli v televizi Nova si rozhovor se Zemanem pustilo 1,5 milionu diváků, v pondělí v televizi Barrandov v průměru 659.000 lidí starších 15 let.

Debata na Primě byla podle společnosti Media Tenor charakteristická především intenzivním zasahováním publika do promluv obou hostů, a to nejčastěji při proslovech Drahoše. Zatímco Miloš Zeman bez přerušení dokončil přibližně polovinu svých proslovů, u Drahoše se tak dělo v 37 procentech případů. "Při duelu na ČT publikum do debaty téměř nezasahovalo, a kandidáti tak zdárně dopověděli dvě třetiny svých replik," uvedl ředitel Media Tenoru Pavel Herot.

"Rozdíl v intenzitě a způsobu moderace obou pořadů byl značný. Zatímco Karel Voříšek v pořadu 'Česko hledá prezidenta' nechával diskusi plynout a inklinoval k moderaci ve smyslu předávání slova, Světlana Witowská si vzala slovo více než čtyřikrát častěji," podotkl Herot. V obou pořadech platilo, že hosté spíše dodržovali diskusní kázeň a ve valné většině respektovali otázky kladené moderátorem či moderátorkou. Do řeči si skákali pouze v jednotkách případů. Nízké hodnoty ukazují na respekt k protikandidátovi i k autoritě moderátora či moderátorky, uzavřel Herot.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kapacita zoo se navýší, v kinech půjde obsadit všechny sedačky

02.06.2020 21:07 Limit pro počet návštěvníků zoologických a botanických zahrad či arboret se zvýší už od tohoto…

Stovky lidí v Praze demonstrovaly proti Zemanovi a Babišovi

02.06.2020 20:11 Dvě až tři stovky lidí se dnes v podvečer sešly na Hradčanském náměstí v Praze na demonstraci proti…

Nečasová uspěla s další stížností. Soud musí opět řešit daň z luxusních…

02.06.2020 17:20 Nejvyšší správní soud (NSS) vyhověl čtvrté kasační stížnosti Jany Nečasové (dříve Nagyové) ve…

Kojenec z Mělnicka zemřel na syndrom náhlého úmrtí, ukázala pitva. Jedna…

02.06.2020 16:34 Mrtvý kojenec nalezený na Mělnicku zemřel podle předběžných výsledků pitvy kvůli syndromu náhlého…

Související:

Právě se děje

Další zprávy