Hušák nemusí zaplatit škodu. Česká unie sportu neuspěla s dovoláním

Brno - České unie sportu (ČUS, dříve ČSTV) neuspěla s dovoláním k Nejvyššímu soudu (NS). Žádala omluvu a odškodnění dva miliony od Aleše Hušáka. V dalším soudním sporu chce sportovní unie po Hušákovi 951 milionů jako náhradu škody a ušlý zisk.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Hušák, Aleš

Bývalý šéf společnosti Sazka měl podle žaloby zaplatit za poškození dobrého jména unie i celého českého sportu dva miliony korun, Městský a Vrchní soud v Praze ale žalobě nevyhověly. Výsledek dovolacího řízení sdělila Markéta Puci, mluvčí pražského městského soudu. Odůvodnění zatím Nejvyšší soud nezveřejnil.

Podle žaloby se Hušák choval v roli šéfa Sazky jako diktátor a v podstatě mohl za její krach. Potíže Sazky odstartovala stavba multifunkční arény, která vznikla pro mistrovství světa v hokeji. Původní odhad její ceny 2,75 miliardy se vyšplhal na devět miliard korun. Podle sportovní unie byla celá stavba financována z cizích zdrojů, což vedlo k zadlužení Sazky a jejímu pozdějšímu pádu.

Sportovní svaz si v žalobě stěžoval také na to, že jako většinový akcionář Sazky neměl dostatečné informace o hospodaření loterijní společnosti. Hušák podle žaloby vyplácel mimořádně vysoké odměny nebo plýtval penězi za marketingové a poradenské služby. Za další nepřiměřené náklady žaloba označila útraty za soukromé letadlo, osobního řidiče, kuchaře, sekretářky nebo nákupy pozemků, vinařství či objektů za desítky milionů korun.

Podle pražských soudů bylo nutné zamítnout žalobu jako nedůvodnou, jelikož se sportovní unii nepodařilo prokázat, jak Hušák sportovcům poškodil pověst a způsobil škodu.

ČSTV byl většinovým vlastníkem základního kapitálu Sazky v hodnotě zhruba 2,1 miliardy korun. Po krachu firmy svaz za akcie získal 29 milionů korun. Konkurz na Sazku byl vyhlášen koncem května 2011. Firmu získaly skupiny PPF a KKCG, které ve výběrovém řízení nabídly nejvyšší částku 3,81 miliardy korun.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Benešovsku se zabil řidič, dvě děti utrpěly vážná zranění

20.10.2018 17:40 U Vlašimi na Benešovsku narazilo dnes po 15:00 osobní auto do stromu. Řidič po nehodě zemřel, dvě…

Legionáři postavili pomník v Železné Rudě, Němci jim ho zbořili

20.10.2018 17:03 Českoslovenští legionáři postavili před 100 lety v Železné Rudě velký pomník bitvy u ukrajinského…

Loni se v Česku předávkovalo drogami 92 lidí, nejrizikovější jsou opioidy

20.10.2018 14:53 Loni se v Česku předávkovalo drogami 92 lidí, o dva méně než v předchozím roce. V roce 2015 jich…

Kam lidé nesmí? Tahle místa v Česku jsou zakázaná, na některá člověk nikdy…

20.10.2018 13:33 Praha - Na svobodu jsme si zvykli poměrně rychle. Nikdo nám neříká, co můžeme a nesmíme prohlásit,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama