Vlečení Ratha v poutech? Soud o odškodnění byl odročen na duben

Praha - Obvodní soud pro Prahu 2 dnes odročil na duben projednávání žaloby Davida Ratha, který chce po státu 30 tisíc korun za to, že byl k soudu kvůli údajné korupci podle svých slov "vlečen v poutech".

Přidejte svůj názor 3 komentáře

David Rath
doporučujeme

Rath původně požadoval dalších 60.000 korun za náklady, které mu podle něj vznikly v souvislosti s nezákonnou vazbou. Tuto část žaloby loni v říjnu pravomocně zamítl pražský městský soud. Požadavek za vedení v poutech, který měl být dnes projednáván, tehdy městský soud vrátil k obvodnímu soudu zpět. Ministerstvo exhejtmanovi v minulosti přiznalo 19.000 korun, Rath v žalobě trval na proplacení zbytku.

Soudkyně Zuzana Šmídová dnes po necelé půlhodině jednání odročila kvůli tomu, že chtěla Ratha vyslechnout, ten se ale nedostavil, protože mu nebylo doručeno předvolání. Obě strany sporu upozornila, že další svědky již vyslýchat nebude. Není proto vyloučené, že po Rathově výslechu rozhodne.

Jednání je odročeno na 16. dubna, mimo jiné proto, aby nekolidovalo s hlavním líčením v Rathově korupční kauze, kde v úterý začnou závěrečné návrhy.

Bývalého středočeského hejtmana zadržela policie v květnu 2012 a soud ho poslal do vazby, odkud byl propuštěn v listopadu 2013. Ústavní soud v lednu 2014 vydal nález, že Rath byl ve vazbě nejméně od června 2013 protiprávně. Ratha uznal středočeský krajský soud v červenci 2015 vinným z přijímání úplatků a nepravomocně mu uložil 8,5 roku vězení. 

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie odložila kauzu bombového útoku v Rýmařově, útočník není příčetný

18.07.2019 10:48 Policie v těchto dnech odložila případ bombového útoku v budově radnice v Rýmařově na Bruntálsku.…

Chlapec sjížděl horu na koloběžce, při pádu se těžce zranil. Zasahoval…

18.07.2019 09:55 Těžké zranění hlavy utrpěl ve středu v podvečer jedenáctiletý chlapec při pádu z koloběžky, na…

Spis krkonošské kauzy už má 12 tisíc listů, vyšetřování pokračuje

18.07.2019 09:46 Aktualizováno Vyšetřovací spis takzvané krkonošské kauzy, tedy obvinění z dotačního podvodu a poškození…

Policie pátrá po muži s alzheimerem, ztratil se v centru Prahy

18.07.2019 09:42 Policie pátrá po Josefu Vondroušovi (71), který se ztratil příbuzným ve středu odpoledne na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama