Za zneužití školaček dostal muž podmínku. Šlo o pohlavní styk strpěný, řekl soudce

Zlín - 22letý muž dostal tříletou podmínku za pohlavní zneužívání a omezování osobní svobody dvou školaček ve věku 13 a 14 let. Hrozilo mu až 12 let vězení. Krajský soud ve Zlíně odmítl, že by muž starší z dívek znásilnil a mladší se znásilnit pokusil. Rozsudek není pravomocný. Státní zástupce i obhájce obžalovaného si ponechali lhůtu pro možné podání odvolání.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Soudy, ilustrační fotografie

Žalobce Leo Foltýn chtěl mladíka poslat až na 7,5 roku do vězení. Podle něj muž starší dívku na podzim 2015 znásilnil ve starém železničním vagonu u rybníka v obci na Uherskohradišťsku. S dívkou poté ještě několikrát ve vagonu a autě souložil už s jejím souhlasem, čímž se dopustil pohlavního zneužívání. Podle žalobce se mladík navíc v dubnu 2016 pokusil znásilnit v autě na lesní cestě mladší ze sester.

Podle předsedy soudního senátu Jiřího Dufka se ale v případě styku se starší dívkou na podzim 2015 nejednalo o znásilnění. "Obžalovaný ji k pohlavnímu styku poněkud nevybíravou neodbytností přesvědčil. Z její strany se jednalo o pohlavní styk strpěný. Pokud by ho vnímala jako újmu, máme za to, že by další styky neabsolvovala," řekl Dufek.

Událost z dubna 2016, kdy se podle obžaloby muž pokusil znásilnit mladší dívku, vyhodnotil soud pouze jako přečin omezování osobní svobody. Dívku údajně držel v autě, dotýkal se jí a líbal ji. "Jednal v úmyslu, pohlavního styku dosáhnout. Nechal toho v okamžiku, kdy ještě nešlo v jeho jednání spatřovat pokus o znásilnění," uvedl Dufek.

Obhájce obžalovaného Ivan Dvořáček už dříve uvedl, že jeho klient ani s jednou ze sester neměl žádný, natož násilný pohlavní styk.

Soudní znalkyně z oblasti psychologie označila obecnou důvěryhodnost starší z dívek za celkem dobrou, avšak s drobnými výhradami. Není podle ní vyloučeno, že její výpověď byla ovlivněna solidaritou se sestrou. Mladší z dívek považuje za labilní s tendencemi k přehánění.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Čert tě vem!" Otužilci křtili ve Vltavě nové členy, voda prý mohla být…

16.12.2018 13:37 Tradiční křest vodou z Vltavy dnes u loděnice Slavoj v Hodkovičkách absolvovalo asi 15 nových…

Počet případů spalniček v ČR roste. Mohou za to konspirační teorie?

16.12.2018 12:56 Případů spalniček v Česku bylo letos ke 4. prosinci zaznamenáno asi o čtvrtinu více než za celý…

Auto na Šumavě dostalo smyk a skončilo v potoce, tři mrtví. Další žena se…

16.12.2018 12:31 Aktualizováno V noci ze soboty na neděli zemřeli na silnicích v Plzeňském kraji čtyři lidé. Tři mladí lidé…

Tragická noc na jižní Moravě: Při nehodách dva mrtví, řidič se rozdrtil o…

16.12.2018 12:25 Dva lidé zemřeli v noci na dnešek při dopravních nehodách v Jihomoravském kraji. První nehoda se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama