Matějská pouť v Praze končí, návštěvnost pokazilo chladné počasí

Praha - Na Výstavišti v Praze-Holešovicích dnes končí Matějská pouť. Na celkové návštěvnosti se promítlo nejen špatné počasí, ale i pád Trojské lávky. Kvůli opravě Výstaviště musejí do června areál opustit i atrakce, které v něm obvykle po pouti zůstávají po celý rok.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Více než polovinu Matějské pouti byly dvanáctistupňové, čtrnáctistupňové mrazy. To jsem se vůbec divil, že rodiče s dětmi přišli," řekl správce pouti Václav Kočka. O Velikonocích a víkendech, kdy se oteplilo, byla podle něj návštěvnost velká. V sobotu ji odhadoval až na 50.000 lidí. 

Hned v noci se podle něj začnou atrakce bourat, na pondělí jsou objednány i jeřáby. Správci atrakcí je budou v následujících dnech opravovat a repasovat, po skončení výpovědní lhůty je z areálu odvezou.

"Stálé atrakce jako horská dráha nebo ruské kolo dostaly výpověď z nájmu. Stalo se tak v rámci revitalizace a modernizace Výstaviště a v rámci celkového úklidu areálu," sdělila mluvčí Výstaviště Praha Jana Čermáková. Jestli se poté atrakce do reálu vrátí mimo dobu Matějské pouti, zatím podle Kočky není jasné.

Každoročně se na šestitýdenní pouť zaměřují také kontroloři České obchodní inspekce (ČOI). Výsledky letošní kontrol zatím nejsou uzavřené. Loni zjistila ČOI závady u sedmi atrakcí. Nedostatky se týkaly například bezpečnostních pásů u elektrických autíček, výšky nástupu na atrakci nebo ukotvení nafukovací skluzavky.

Historii Matějské pouti eviduje Národní knihovna v záznamech od roku 1595, díky únorovému termínu svátku svatého Matěje jde o první jarní pouť v Evropě. Původní poutě byly v okolí dejvického kostelíka, v místech, kterým se dnes říká Na Babě nebo U Matěje.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bývalý pražský imám svědčil v případu údajného teroristy: Považoval jsem…

22.05.2019 12:14 Za přísných bezpečnostních opatření vypovídal dnes u pražského městského soudu bývalý pražský imám…

Na Olši v Jablunkově platí první stupeň, očekávají se další přívalové…

22.05.2019 12:08 Hladina řeky Olše v Jablunkově dosáhla dnes dopoledne prvního stupně povodňové aktivity. Hladina…

Lanovka na Sněžku nejezdí, zastavil ji silný vítr

22.05.2019 12:06 Lanovka na Sněžku se kvůli silnému větru nerozjela. Na Sněžce ráno pršelo, vítr dosahoval rychlosti…

Geislerová, Hašek, Klus i Liška poslali vzkaz Babišovi: Andy, ta kampaň…

22.05.2019 10:36 Aktualizováno Na včerejší protivládní demonstraci na Václavském náměstí se sešly desetitisíce lidí. Nechyběly ani…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama