Policisté postřelení v Domažlicích už nejsou v nemocnici, kolem kauzy krouží GIBS

Domažlice - Dva policisté, které před týdnem v azylovém domě v Domažlicích postřelil služební zbraní jednoho z nich psychicky nemocný muž, už byli propuštěni z nemocnice. Policejní vyšetřovatelé, zatím vyslechli jednoho z nich, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Pavla Burešová. Další podrobnosti o případu vzhledem k vyšetřování neuvedla.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Tragická událost se stala 10. dubna. Psychicky nemocný klient domova postřelil dva policisty jejich zbraní a pak se zastřelil. Policisté byli přivoláni jako asistence pro záchranáře, protože čtyřiatřicetiletý muž odmítal nastoupit do sanitky. Před hlídkou utekl do domu. Policisté ho následovali na pokoj, kde zřejmě při potyčce sebral jednomu zbraň a vystřelil. Podle informací ČTK jednomu policistovi prostřelil dlaň a druhému paži, sám se střelil do hlavy a záchranáři mu už nemohli pomoci.

Policie vyšetřuje střelbu jako pokus o dvojnásobnou vraždu. Protože ale střelec spáchal sebevraždu, věc zřejmě odloží. O případ se zajímala také Generální inspekce bezpečnostních sborů. Její mluvčí Ivo Mitáček ČTK minulý týden řekl, že inspekce zatím nezjistila okolnosti, na jejichž základě by se případem zabývala. "Prozatím tedy zůstává věc v šetření policie," uvedl. Není vyloučeno, že by se inspekce k případu mohla vrátit.

Muž byl podle pracovníků charity schizofrenik, jeho stav se zhoršil poté, co přestal užívat léky a docházet za lékařem. V charitním zařízení žil od října 2016, protože se náhle ocitl bez bydlení. Před tím byl hospitalizován na psychiatrii, naposledy loni v květnu a v červnu. Zpočátku byl jeho stav stabilizován a spolupracoval na odstranění svých problémů. Poslední měsíc ale podle pracovníků domova odmítal brát léky a chodit k lékařce. Jeho stav se zhoršil, proto byla minulé úterý přivolána psycholožka, která doporučila jeho převoz do zdravotnického zařízení.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolaps vlakové dopravy v Praze: Masarykovo nádraží je mimo provoz

18.11.2018 09:04 Porucha trakčního vedení dnes časně ráno zastavila provoz na Masarykově nádraží v centru Prahy.…

Ceny Paměti národa dostali političtí vězni, nacisti a komunisti jim ze…

17.11.2018 21:57 Aktualizováno Ceny Paměti národa dnes v Národním divadle v Praze obdrželi za své statečné postoje čtyři lidé.…

U Labské boudy v Krkonoších vypukl rozsáhlý požár, dorazily i cisterny z…

17.11.2018 21:29 Aktualizováno Hasiči večer zlikvidovali požár louky v Krkonoších nad Labskou boudou. Oheň zasáhl plochu 600 krát…

Stovky lidí zaplnily náměstí v Plzni, hejtman si rýpl do Babiše indiánským…

17.11.2018 21:18 Asi 600 lidí se dnes večer sešlo na náměstí v Plzni na setkání se svobodou a pro svobodu.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama