Požár tříděného odpadu ve Vratimově uhašen, zásah trval 24 hodin

Vratimov - Hasičům se po čtyřiadvaceti hodinách podařilo uhasit požár tříděného odpadu v areálu firmy FCC ČR ve Vratimově u Ostravy. Oheň vypukl v pátek v podvečer a postupně se na místě vystřídalo 17 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Požár se obešel bez zranění. Předběžná škoda je odhadována nejméně na půl milionu korun. ČTK to řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

"V sobotu ráno hasiči dostali oheň konečně pod kontrolu, ale i dál pokračovali v mnohahodinovém postupném rozhrabávání ohromných hromad promíchaného odpadu, pokrytých pěnou, která bránila dalšímu rozhořívání i úniku škodlivin do ovzduší," uvedl Kůdela.

Okolo 17:00 se jim podařilo požár definitivně uhasit. "Po dohodě s majiteli areálu zde bude minimálně do nedělního rána hlídat za úplatu jednotka dobrovolných hasičů z Vratimova," doplnil Kůdela.

Příčina vzniku požáru je v šetření. Odpad papíru, lepenky, plastů a dalších materiálů byl lisovaný do balíků o velikosti metr krát metr krát metr. Balíky byly podle druhu uskladněny v řadách těsně vedle sebe na venkovní ploše areálu do výšky čtyř metrů. Požár se rozšířil na ploše asi 100 krát 40 metrů. Na další část balíků se oheň nedostal. "Hasičům se je podařilo prolít vodou a zaměstnanci areálu je vozíky převáželi na bezpečné místo," vysvětlil mluvčí. Z místa už v pátek musely být evakuovány téměř čtyři desítky zaměstnanců.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Janoušek může být opět obžalován, jde o kauzu úhrad od pojišťoven

17.01.2020 18:17 Policie navrhla obžalovat lobbistu Romana Janouška a další čtyři lidi v kauze neoprávněných úhrad…

Čeští dlužníci se polepšili, zpožděných plateb ubývá

17.01.2020 12:06 Schopnost Čechů splácet závazky se loni dále zlepšila. Na konci roku 2019 mělo dluhy po splatnosti…

Pátrání odvoláno. Policie našla pohřešovanou dívku (10)

16.01.2020 17:10 Aktualizováno Jihomoravská policie dnes pátrala po desetileté dívce z Břeclavska, našla ji v pořádku. Policisté…

Rath si odpyká trest v nejpřísnějším režimu. Soud zamítl žádost o přeřazení

16.01.2020 17:04 Aktualizováno Teplický soud dnes zamítl návrh bývalého hejtmana a ministra zdravotnictví za ČSSD Davida Ratha o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama