Horská služba loni zasahovala u 685 nehod cyklistů

Janov nad Nisou (Jablonecko) - Horská služba v loňském roce zasahovala u 685 nehod cyklistů a koloběžkářů. Stovky lidí se při nich zranily a tři lidé zemřeli. Sdělili to dnes organizátoři kampaně Na kole jen s přilbou, jejímž cílem je snížit množství nehod cyklistů a zejména jejich následky.

Přidejte svůj názor

Horská záchranná služba

Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti uvedl, že celkem loni v Česku při dopravních nehodách zahynulo 44 cyklistů. Dalších 353 bylo zraněno těžce a 2945 lehce. "Dá se očekávat, že stále více lidí bude jízdní kolo považovat za každodenní dopravní prostředek. Prevenci nehodovosti bicyklistů je tak potřeba neustále věnovat zvýšenou pozornost," uvedl Budský.

Jízda na kole podle něj prospívá zdraví a pravidelné ježdění prodlužuje život. Spolu s chodci a motocyklisty jsou ale cyklisté považováni za nejohroženější skupiny účastníků silničního provozu. Kampaň Na kole jen s přilbou se proto zaměří na dodržování bezpečnostních zásad při jízdě na kole, a především na používání ochranných přileb.

"Zvláštní pozornost bude věnována starším jezdcům na kolech. Podíl osob ve věku 55 let a starších na celkovém počtu mrtvých cyklistů v loňském roce dosáhl hrozivých 70 procent," uvedl Budský.

S cyklohlídkami, které budou lidem radit nejen ohledně používání bezpečnostních prvků, se lidé budou moci setkat v Jizerských, Krušných a Orlických horách, v Krkonoších, Beskydech a na Šumavě, ale také v Lednicko-valtickém areálu a v desítkách měst.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko zasáhla vlna vyděračských mailů. Za intimní nahrávky chtějí tisíce…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Českou republiku zasáhla vlna e-mailových útoků cílená na běžné občany. Z nich se útočníci snaží…

Další závadné polské maso v Česku. Tentokrát kuřecí a vepřové

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Do České republiky dorazily další stovky kilogramů závadného masa z Polska. Tentokrát nešlo o…

V Petrově u Prahy hoří třípodlažní chata, druhý stupeň poplachu

15.02.2019 19:26 V Petrově u Prahy hoří třípodlažní chata. Hasiči k požáru vyjížděli krátce před 17:00, požár…

Praha odmítla exhumovat ostatky Mašínové starší, Pospíšil protestuje.…

15.02.2019 17:01 Aktualizováno Pražský magistrát nevyhověl žádosti Zdeny Mašínové exhumovat ostatky její matky Zdeny na Ďáblickém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama