Horská služba loni zasahovala u 685 nehod cyklistů

Janov nad Nisou (Jablonecko) - Horská služba v loňském roce zasahovala u 685 nehod cyklistů a koloběžkářů. Stovky lidí se při nich zranily a tři lidé zemřeli. Sdělili to dnes organizátoři kampaně Na kole jen s přilbou, jejímž cílem je snížit množství nehod cyklistů a zejména jejich následky.

Přidejte svůj názor

Horská záchranná služba

Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti uvedl, že celkem loni v Česku při dopravních nehodách zahynulo 44 cyklistů. Dalších 353 bylo zraněno těžce a 2945 lehce. "Dá se očekávat, že stále více lidí bude jízdní kolo považovat za každodenní dopravní prostředek. Prevenci nehodovosti bicyklistů je tak potřeba neustále věnovat zvýšenou pozornost," uvedl Budský.

Jízda na kole podle něj prospívá zdraví a pravidelné ježdění prodlužuje život. Spolu s chodci a motocyklisty jsou ale cyklisté považováni za nejohroženější skupiny účastníků silničního provozu. Kampaň Na kole jen s přilbou se proto zaměří na dodržování bezpečnostních zásad při jízdě na kole, a především na používání ochranných přileb.

"Zvláštní pozornost bude věnována starším jezdcům na kolech. Podíl osob ve věku 55 let a starších na celkovém počtu mrtvých cyklistů v loňském roce dosáhl hrozivých 70 procent," uvedl Budský.

S cyklohlídkami, které budou lidem radit nejen ohledně používání bezpečnostních prvků, se lidé budou moci setkat v Jizerských, Krušných a Orlických horách, v Krkonoších, Beskydech a na Šumavě, ale také v Lednicko-valtickém areálu a v desítkách měst.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spoušť po výbuchu plynu: Několik domů v Mostkovicích je neobyvatelných

23.09.2018 14:36 Aktualizováno Mostkovice - Vyšetřovatelé hasičů spolu s policisty nadále zjišťují příčinu sobotní exploze…

Na Kolínsku spadl motorkář bez helmy pod auto, na místě zemřel

23.09.2018 10:14 Masojedy - V Masojedech na Kolínsku zemřel v sobotu odpoledne při nehodě asi devětatřicetiletý…

Provokativní projekt Unes-co? Umělkyně naštvala řadu Čechů, posílali ji do…

22.09.2018 22:02 Aktualizováno Český Krumlov - Mnoho kritických reakcí dostala umělkyně Kateřina Šedá kvůli projektu Unes-co.…

VIDEO: Exploze rozmetala dům na Prostějovsku, jeden člověk zemřel

22.09.2018 18:55 Aktualizováno Mostkovice - V rodinném domě v Mostkovicích na Prostějovsku vybuchl dnes po poledni plyn. Jeden…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama