Zpackaný zásah proti vražedkyni Sudků? Pokračoval soud v případu dvou policistů

Praha - Po více než půl roce se dnes Obvodní soud pro Prahu 1 vrátil k případu dvou policistů, kteří předloni v létě zasahovali proti Michelle Sudků v kavárně na pražském Újezdě. Sudků se tehdy pokusila uškrtit mladou dívku, policisté ale podle obžaloby nechali útočnici převézt do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích a lékařům o útoku nepředali informace. Sudků z léčebny o dva týdny později propustili, ve stejný den ubodala jinou ženu v obchodním centru na Smíchově. K soudu dnes nepřišli znalec ani svědkyně, jednání bylo proto po necelé půlhodině odročeno na srpen.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Michelle Sudků

Soud v případu naposledy jednal loni v září, tehdy přibral znalce, který musel rozhodnout, zda je dívka, kterou se Sudků pokusila uškrtit, schopna vypovídat. Podle státního zástupce Michala Muravského je důležité, aby před soudem mluvila. "Byla jedinou přímou svědkyní a zároveň poškozenou toho útoku, takže by bylo dobré ji slyšet," řekl žalobce novinářům.

Soudkyně Helena Králová se poškozenou pokusila vyslechnout už v srpnu, dívka ale zkolabovala a musela ji odvézt záchranná služba. Projednávání kauzy pak zdrželo kárné řízení proti Králové.

Dnes měla soudkyně v plánu vyslechnout znalce, který posudek o napadené dívce zpracovával, ten ale z pracovních důvodů nepřišel. Svědkyni, na jejímž výslechu trvá obhájce i státní zástupce, se zase nepodařilo předvolat. Jednání proto Králová po chvíli odročila na 7. srpna. Soudkyně také upozornila na to, že Sudků jako svědkyni předvolávat nebude. "K objasnění celé události by nepřispěla," řekla soudkyně.

Policisté Lukáš Kočer a Petr Michálek čelí obžalobě ze zneužití pravomoci úřední osoby, hrozí jim až pět let vězení nebo zákaz činnosti. Oba policisté loni v červnu uvedli, že o škrcení nevěděli. Dívka jim prý řekla, že se nic nestalo a že není zraněná.

Podle svědkyň, které byly v kavárně s napadenou dívkou a které u soudu v srpnu vypovídaly, ale policisté o škrcení informováni byli. Skupina prý nechtěla incident řešit na policejní stanici, policisté proto podle jedné ze svědkyň napadené dívce nabídli, že do protokolu napíšou, že se Sudků jen obnažovala.

Policistům chtěl původně soud trestním příkazem uložit podmíněné tresty, státní zastupitelství i obžalovaní ale proti rozhodnutí podali odpor, soudkyně proto musela nařídit hlavní líčení.

Za vraždu a pokus o ni uložil pražský městský soud Sudků loni na jaře 30 let vězení. V době útoku byla podle soudu příčetná, chtěla se lékařům pomstít za to, že ji propustili, a zajistit si další pobyt v léčebně.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak ozdobit stromeček? Toto jsou trendy letošních Vánoc

18.11.2018 21:50 Aktualizováno Novinkami ve vánočních dekoracích na letošní rok jsou například LED řetězy na stromeček ovládané…

Britská policie je na nohou: Lavinově se šíří pistole z Česka, oblíbilo si…

18.11.2018 19:43 Aktualizováno Britští vyšetřovatelé se potýkají s případem plynových pistolí Zoraki turecké výroby, které byly do…

Masarykovo nádraží v Praze bylo téměř celý den mimo provoz, nastal chaos

18.11.2018 19:23 Aktualizováno Porucha trakčního vedení dnes časně ráno zastavila provoz na Masarykově nádraží v centru Prahy.…

První oběti mrazů? Policie dnes v Praze jela ke čtyřem mrtvým, za víkend…

18.11.2018 17:38 Aktualizováno Policisté dnes vyjížděli v Praze k nálezům čtyř mrtvých, podle prvotního ohledání zatím nic…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama