Bývalá soudkyně Skařupová čelí další obžalobě. Její manýry snad nemají obdoby

Ostrava - Bývalá soudkyně a advokátka Věra Skařupová čelí další obžalobě. Podle ní v roce 2016 zpronevěřila peníze klienta, který chtěl koupit malou vodní elektrárnu. Případem se bude zabývat Okresní soud Ostrava. ČTK to dnes řekl jeho mluvčí Lukáš Delong. Skařupová byla v minulosti odsouzená už několikrát, například za podvádění klientů své advokátní kanceláře nebo za řízení pod vlivem alkoholu. Soud nyní projednává i další případ, kdy klientky připravila o 800.000 korun.

Přidejte svůj názor

soudy

"Obžalobu v posledním případě jsme již obdrželi. Přiřazena byla kolegyni, která se s obžalovanou zná. V souvislosti s možnou podjatostí se proto bude hledat jiný soudce," uvedl Delong s tím, že zatím není možné určit, kdy se soud bude konat.

Podle obžaloby bývalá soudkyně a advokátka zastupovala klienta na základě plné moci. Muž chtěl koupit malou vodní elektrárnu. "Postupně z něj vylákala 106.000 korun," uvedl mluvčí. V té době už žena nesměla vystupovat jako advokátka.

Problémy se zákonem má bývalá soudkyně dlouhodobě. Vedle podvádění klientů také v souvislosti s řízením pod vlivem alkoholu. "V roce 2014 byla odsouzena za podvod a zpronevěru k souhrnnému podmíněnému tříletému trestu. V trestné činnosti ale pokračovala. Navíc jednou usedla za volant pod vlivem alkoholu. Soud jí řízení zakázal. Zákaz nerespektovala a znovu řídila," uvedl Delong.

Za maření výkonu úředního rozhodnutí byla Skařupová odsouzena, měla odpracovat 300 hodin obecně prospěšných prací a zaplatit 15.000 korun. Nic z toho však neudělala, což byl podle Delonga hlavní důvod, proč soud původní podmínku loni v prosinci změnil v nepodmíněný trest. Ve vězení by měla strávit tři roky.

Jako soudkyně se Skařupová zabývala například kauzou zatopení ostravské chemičky Ostramo při povodních v roce 1997. Později místo u okresního soudu opustila a začala se věnovat advokacii. Z advokátní komory ale byla vyloučena právě kvůli podvedení klienta. Přesto se dál vydávala za advokátku a v podvodech údajně pokračovala.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podmínka pro sexuologa Weisse platí, část viny za tragickou nehodu nese i…

15.11.2018 12:20 Odvolací soud v Táboře dnes potvrdil podmíněný trest sexuologovi Petru Weissovi za to, že před…

Istanbulská dohoda: Dobrý úmysl opět dláždí cestu do pekla

15.11.2018 08:00 Komentář Petra Šulky – Celým jménem je to Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči…

Vesecká ve vedení ERÚ? Žalobce chce pro Vitáskovou 3,5 roku natvrdo

14.11.2018 16:22 Aktualizováno Jihlavský státní zástupce požaduje pro Alenu Vitáskovou, bývalou šéfku Energetického regulačního…

Získá Kundera zpět české občanství? Stačí jedna maličkost, uvedlo…

13.11.2018 16:34 Aktualizováno Spisovateli Milanu Kunderovi a jeho ženě stačí k nabytí českého občanství, aby na úřadě učinili…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama