Podmáčené koleje, zavřené silnice. Na západě Čech byly komplikace v dopravě

Domažlice - Provoz na železniční trati mezi Stodem a Holýšovem na Domažlicku, který se ve čtvrtek zastavil po silných deštích, byl dnes ve 14:00 obnoven. ČTK to řekla Kateřina Šubová ze Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Na trať do Německa se po prudkém dešti dostal nános zeminy, kamení a popadaly podmáčené stromy. Provoz byl zastaven na celý den. Náhradní dopravu zajišťovaly autobusy.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Po vydatných srážkách jsou v kraji už jen na dvou místech první povodňové stupně na Rokycansku na řece Klabavě a na Holoubkovském potoce. Oba vodní toky reagují na množství vody, které spadlo v Brdech.

Ve Strašicích na Rokycansku meteorologové naměřili za 24 hodin 83 milimetrů srážek, tedy 83 litrů na metr čtvereční, to je nejvíc v celém Plzeňském kraji, řekl dopoledne ČTK Martin Adamovský z plzeňské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Klabava v Hrádku vystoupala na první povodňový stupeň ve čtvrtek, kolem půlnoci těsně dosáhla zhruba na hodinu i druhého povodňového stavu, tedy hladiny nad 150 centimetrů. Nyní je už v Hrádku bez povodňových stupňů, první stupeň stále platí na Klabavě v Nové Huti a na Holoubkovském potoce v Rokycanech.

Hasiči měli v souvislosti s deštěm ve čtvrtek v kraji 36 výjezdů, dnes dalších deset. Převládalo čerpání vody ze sklepů, objektů, studní, hasiči pomáhali zprůchodňovat vtokové vpusti, odstraňovali bahno z komunikací a veřejných prostorů,ve čtvrtek stavěli hrazení z pytlů s pískem, uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar. Hasiči také odstraňovali spadlé nebo vyvrácené stromy hrozící pádem.

Podle Adamovského v Brdech napršelo za posledních 24 hodin nejvíc vody v Plzeňském kraji. Například v Kralovicích na severním Plzeňsku a ve Zbirohu na Rokycansku spadlo za poslední den kolem 50 milimetrů srážek, v Plzni 26 milimetrů a v Klatovech pouze sedm milimetrů srážek.

Po čtvrtečních silných bouřkách jsou v Karlovarském kraji stále uzavřeny některé zaplavené silnice na Chebsku. Voda už na některých místech opadá, silničáři ale budou odklízet nánosy bahna, řekla dnes ČTK mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková. Dodávky elektřiny se podařilo na většině míst obnovit, bez proudu jsou podle hasičů dosud některá místa na Chebsku.

"Podle informací Údržby silnic Karlovarského kraje už opadá voda u Dolních Niv a u Velkého Luhu mezi Skalnou a Plesnou. Silničáři budou nyní odklízet nánosy bahna, které se vytvořily na zaplavených komunikacích," uvedla Pavlíková. Dlouhý a hluboký úsek je zaplaven v osadě Mlýnek, silničáři kolem 10:00 zprovoznili silnici v Povodí.

Uzavřený je také hraniční přechod do Německa ve Vojtanově na silnici I/21 z důvodu lokální záplavy a neprůjezdné komunikaci na německém území.

Karlovarští hasiči vyjížděli od čtvrtečního odpoledne ke 46 událostem. Kromě čerpání vody řešili také popadané stromy, které způsobily na řadě míst v kraji výpadky elektřiny. "Proud nešel ve večerních a nočních hodinách v Novém Kostele, Kopanině, Libavském Údolí, Lubech, Chlumu, Hájku, Březové, Kynšperku a Teplé. Podle informací z dispečinku energetiků byla dnes ráno dodávka proudu v obcích obnovena, kromě oblasti kolem Chebu," uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Kromě zaplavených silnic odčerpávali hasiči vodu také ze zatopených sklepů. V jednom případě v Křižovatce na Chebsku byl rodinný dům kvůli přitékající vodě neobyvatelný, starosta obce tak pro jednoho jeho obyvatele zajistil náhradní ubytování.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko zasáhla vlna vyděračských mailů. Za intimní nahrávky chtějí tisíce…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Českou republiku zasáhla vlna e-mailových útoků cílená na běžné občany. Z nich se útočníci snaží…

Další závadné polské maso v Česku. Tentokrát kuřecí a vepřové

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Do České republiky dorazily další stovky kilogramů závadného masa z Polska. Tentokrát nešlo o…

V Petrově u Prahy hoří třípodlažní chata, druhý stupeň poplachu

15.02.2019 19:26 V Petrově u Prahy hoří třípodlažní chata. Hasiči k požáru vyjížděli krátce před 17:00, požár…

Praha odmítla exhumovat ostatky Mašínové starší, Pospíšil protestuje.…

15.02.2019 17:01 Aktualizováno Pražský magistrát nevyhověl žádosti Zdeny Mašínové exhumovat ostatky její matky Zdeny na Ďáblickém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama