Tragický květen na silnicích. Při nehodách zemřelo mnohem víc lidí než loni

Praha - V květnu zatím zemřelo na českých silnicích 55 lidí, o 15 víc než loni. Od začátku roku si dopravní nehody dosud vyžádaly 187 obětí, což je o 26 víc než za prvních pět měsíců minulého roku. ČTK to dnes řekl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Negativní roli ve statistice nehod podle něj sehrálo slunečné a teplé počasí, které u mnoha řidičů způsobilo nepozornost, únavu či podcenění dopravní situace. Květnová bilance je předběžná, ještě ji mohou změnit zpřesněné údaje o příčinách úmrtí. Oficiální čísla zveřejní policie zhruba za týden.

Přidejte svůj názor

Autonehoda

Většina tragických nehod měla podobný scénář - na rovném přehledném úseku se střetla auta v protisměru nebo auto vyjelo ze silnice a narazilo do stromu či jiné pevné překážky. "Svou negativní roli v tragické bilanci nehod sehrály příznivé klimatické podmínky, které letos v květnu připomínaly spíše prázdninové počasí," uvedl Lerch.

Řidiči často vyrážejí na cesty unavení, nevěnují se plně řízení, nedávají pozor, neodhadnou dobře situaci, což může vést k tragickým následkům, dodal. Mezi oběťmi převažují řidiči nebo spolujezdci motorových vozidel, je mezi nimi také deset motocyklistů a osm chodců.

Nejtragičtější dny končícího měsíce byly podle dosavadní bilance 12. a 13. květen, kdy nehody nepřežili čtyři lidé. Z porevoluční doby zaznamenali policisté v květnu nejvíce smrtelných nehod v roce 1994, kdy o život přišlo 125 lidí. Letošní květen je nejtragičtější od roku 2012, kdy policisté zaznamenali 61 obětí na životech.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vraždící manželé dostali doživotí. Posudky na oba jsou mrazivé, řekl soudce

16.10.2018 14:10 Aktualizováno Doživotní trest vězení dnes uložil soud v Hradci Králové Jaroslavu Janákovi a jeho bývalé manželce…

Tři kamiony se srazily na Pražském okruhu. Provoz omezen, tvoří se kolony

16.10.2018 13:12 Srážka tří kamionů dnes kolem poledne zastavila téměř na hodinu provoz na Pražském okruhu na zhruba…

Čachry s povolením k pobytu? Obviněno osm cizinců, narušili i činnost MZV…

16.10.2018 12:01 Policie obvinila osm lidí původem z Ruska a Vietnamu za ovlivňování žádostí o povolení k pobytu v…

Vzrušoval se podpalováním bezdomovců. Mladík si odpyká přísný trest, trpí…

16.10.2018 11:51 Aktualizováno Za brutální napadení bezdomovců na Ostravsku, z nichž jeden na následky zranění zemřel, za jejich…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama