Hroch Mike se v zoo Dvůr Králové seznámil se samicemi, čeká se na potomka

Dvůr Králové - V jednom z volných výběhů v ZOO Dvůr Králové na Labem můžete nově vidět tři hrochy. Jde o dvě samice a 33letého samce jménem Mike, který do české zoo přicestoval loni v říjnu z německého Stuttgartu. Soužití zvířat je dosud bezproblémové a hroch se samice pokouší pářit.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Mike ve dvorské zoo nahradil dvouletého hrošího samce Karla Wilhelma, který pocházel také z Německa a ve dvorské zoo v loni srpnu uhynul. Mike při svém pobytu v Německu zplodil šest potomků a ve Dvoře Králové vytvořil stádo s šestiletou Hulou a o necelý rok mladší Monou. Chovatelé věří, že se od nich dočkají mláděte.

Po převozu do Dvora Králové žil hroch Mike odděleně od samic v zimovišti v zázemí zoo. V ubikaci se seznamoval se samicemi, skrz zábrany se zvířata mohla i vzájemně lehce dotknout. "Ke spojení trojice došlo ještě před jejich vypuštěním do volného výběhu, kam se přesunuli v první polovině května. Vše proběhlo bez problémů, bez agresivity mezi zvířaty," uvedla mluvčí zoo Andrea Jiřičková.

Celou hroší trojici mohou návštěvníci zoo vidět ve výběhu u vodní nádrže v pěší části safari. Většinu času hroši tráví ve vodě, nejaktivnější jsou navečer.

Hroch Mike se narodil v Antverpách v roce 1985. O čtyři roky později se přesunul do zoo ve Stuttgartu, kde prožil dalších 28 let. Loni však ve Stuttgartu uhynula samice, proto byl Mike doporučen koordinátorem chovu do jiné zoo. Hroši se do dvorské zoo vrátili v roce 2016, a to po 14 letech. 

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pražský Babybox zachránil další život, našli v něm holčičku

16.10.2019 21:06 Do babyboxu v pražském Hloubětíně odložil někdo dnes vpodvečer několikaměsíční holčičku. Je zdravá,…

Česko demonstruje na podporu Kurdů, lidé se sešli v Praze i Brně

16.10.2019 20:26 Aktualizováno Na podporu Kurdů na severu Sýrie se dnes vpodvečer sešlo v Praze na Klárově asi 700 lidí,…

Bertramka nadále láká lidi, za Gotta zapalují další svíčky

16.10.2019 18:09 U domu zesnulého zpěváka Karla Gotta na pražské Bertramce za poslední den přibylo několik svíček a…

Česko už nechce být zemí s levnou prací, píše prestižní deník

16.10.2019 17:55 Česká republika, Polsko a Maďarsko se snaží zbavit pověsti zemí s levnou pracovní silou. Chtějí se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama