Hroch Mike se v zoo Dvůr Králové seznámil se samicemi, čeká se na potomka

Dvůr Králové - V jednom z volných výběhů v ZOO Dvůr Králové na Labem můžete nově vidět tři hrochy. Jde o dvě samice a 33letého samce jménem Mike, který do české zoo přicestoval loni v říjnu z německého Stuttgartu. Soužití zvířat je dosud bezproblémové a hroch se samice pokouší pářit.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Mike ve dvorské zoo nahradil dvouletého hrošího samce Karla Wilhelma, který pocházel také z Německa a ve dvorské zoo v loni srpnu uhynul. Mike při svém pobytu v Německu zplodil šest potomků a ve Dvoře Králové vytvořil stádo s šestiletou Hulou a o necelý rok mladší Monou. Chovatelé věří, že se od nich dočkají mláděte.

Po převozu do Dvora Králové žil hroch Mike odděleně od samic v zimovišti v zázemí zoo. V ubikaci se seznamoval se samicemi, skrz zábrany se zvířata mohla i vzájemně lehce dotknout. "Ke spojení trojice došlo ještě před jejich vypuštěním do volného výběhu, kam se přesunuli v první polovině května. Vše proběhlo bez problémů, bez agresivity mezi zvířaty," uvedla mluvčí zoo Andrea Jiřičková.

Celou hroší trojici mohou návštěvníci zoo vidět ve výběhu u vodní nádrže v pěší části safari. Většinu času hroši tráví ve vodě, nejaktivnější jsou navečer.

Hroch Mike se narodil v Antverpách v roce 1985. O čtyři roky později se přesunul do zoo ve Stuttgartu, kde prožil dalších 28 let. Loni však ve Stuttgartu uhynula samice, proto byl Mike doporučen koordinátorem chovu do jiné zoo. Hroši se do dvorské zoo vrátili v roce 2016, a to po 14 letech. 

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud osvobodil Šišku v kauze firmy Atos: Skutky nejsou trestným činem

25.06.2019 11:50 Soud dnes zprostil někdejšího prvního náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišku i bývalé šéfy IT…

Cisterciáci z Vyššího Brodu musí vrátit restituovaný les, nařídil soud

25.06.2019 11:47 Aktualizováno Klášter cisterciáků ve Vyšším Brodě musí Lesům ČR vrátit přes 2000 hektarů lesa, které získal v…

Pět nosorožců z dvorské zoo už je ve Rwandě, do rohů dostanou vysílačky

24.06.2019 17:32 Aktualizováno Pět vzácných nosorožců černých ze ZOO Dvůr Králové nad Labem dnes po 14:00 v pořádku dorazilo do…

V Českých Budějovicích narazil trolejbus do sloupu. Osm zraněných, nejhůř…

24.06.2019 15:45 Aktualizováno Při ranní dopravní nehodě trolejbusu v Českých Budějovicích bylo zraněno osm lidí. Řidičku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama