Zoufalé pátrání po hledači kešek: Policie se zaměřila na takzvanou "vanu"

Praha - Pátrání po lovci kešek, kterého smetla přívalová vlna v podzemní části Motolského potoka v Praze, začalo v sobotu, v neděli pokračovalo od dopoledne zhruba do 17:00 a v pondělí od 09:00 do 20:00. I dnes policisté a potápěči mladíka hledali. Stále marně.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

Pátrání se dnes zaměřilo na oblast mezi Šítkovským a Staroměstským jezem a v okolí Střeleckého, Slovanského a Dětského ostrova. Na webu policie to oznámil policejní mluvčí Tomáš Hulan. "Pátrání bude v následujících dnech pokračovat, neboť musíme řeku prohledat až k Hlávkovu mostu," doplnil.

Jeden z policejních potápěčů, který se dnes podílel na pátrání, označil zmíněnou oblast za velmi nebezpečnou. "I pro nás, kteří máme profesionální výcvik. Nebezpečná v této lokalitě je především takzvaná říční vana, která se nachází mezi ostrovy. Do té se dá totiž dostat pouze z tamního zdymadla," sdělil.

Pohřešovaný muž byl součástí čtyřčlenné skupiny, kterou ve stoce dlouhé přes čtyři kilometry překvapil prudký liják. Dvěma z nich se podařilo zachránit. 27letou ženu našli v sobotu večer policisté utonulou pod Jiráskovým mostem.

Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, kdy se v terénu hledají ukryté schránky pomocí satelitní navigace. Může to být i nebezpečné a vedle utonulé dívky ze soboty si v minulosti vyžádalo v Praze i další oběti.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podmínka pro sexuologa Weisse platí, část viny za tragickou nehodu nese i…

15.11.2018 12:20 Odvolací soud v Táboře dnes potvrdil podmíněný trest sexuologovi Petru Weissovi za to, že před…

Istanbulská dohoda: Dobrý úmysl opět dláždí cestu do pekla

15.11.2018 08:00 Komentář Petra Šulky – Celým jménem je to Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči…

Vesecká ve vedení ERÚ? Žalobce chce pro Vitáskovou 3,5 roku natvrdo

14.11.2018 16:22 Aktualizováno Jihlavský státní zástupce požaduje pro Alenu Vitáskovou, bývalou šéfku Energetického regulačního…

Získá Kundera zpět české občanství? Stačí jedna maličkost, uvedlo…

13.11.2018 16:34 Aktualizováno Spisovateli Milanu Kunderovi a jeho ženě stačí k nabytí českého občanství, aby na úřadě učinili…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama