Na Hodonínsku hoří les, hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

Bzenec (Hodonínsko) - U Bzence na Hodonínsku hořel na několika místech les u železniční trati, na místě jsou desítky hasičů. Požár přerušil provoz na trati Přerov-Břeclav v úseku mezi Moravským Pískem a Bzencem-přívozem. Přibližně od 16:00 se problémy dotkly asi 14 spojů.

Přidejte svůj názor

Hasiči

Hasiči vyhlásili zvláštní, tedy nejvyšší stupeň poplachu, řekl mluvčí hasičů Jan Dvořák. Na místo vyrazily desítky hasičů z více než 20 jednotek. 

Okolí Bzence patří z hlediska požárů k rizikovým místům. V okolí je sucho, fouká vítr, požár hlášený kolem 15:30 se proto rychle šířil. Kouř byl vidět z daleka.

Před 18:00 se podařilo oheň lokalizovat, dál se nešíří, uvedl Dvořák. Postupně hasiči likvidují jednotlivá ohniska. Lze očekávat, že na místě zůstanou do pátečního odpoledne. Při dohašování by jim výrazně pomohl déšť.

Na místě zasahoval hasičský vrtulník, hasiči jej využili jednak k monitorování terénu, jednak k hašení požáru, který měl několik od sebe oddělených ohnisek. Kromě vrtulníku nasadili hasiči také letadlo, které preventivně zkrápělo místa, kam se dosud požár nerozšířil.

Příčinu požáru ani vzniklou škodu zatím hasiči neznají, uvedl Dvořák. Nikdo se nezranil.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cirkusy v ČR jdou do protiútoku. Prostory i tréninky otřevřou veřejnosti…

19.11.2018 09:49 Několik cirkusů bude ve středu od 10:00 do 12:00 otevřeno zdarma. Provozovatelé tak reagují na…

Sníh komplikuje dopravu, mnoho nehod a zraněných. Přehled situace po…

19.11.2018 09:45 Aktualizováno V Libereckém kraji v noci místy slabě sněžilo, meteorologové očekávají sněhové přeháňky po celý den…

Jak ozdobit stromeček? Toto jsou trendy letošních Vánoc

18.11.2018 21:50 Aktualizováno Novinkami ve vánočních dekoracích na letošní rok jsou například LED řetězy na stromeček ovládané…

Britská policie je na nohou: Lavinově se šíří pistole z Česka, oblíbilo si…

18.11.2018 19:43 Aktualizováno Britští vyšetřovatelé se potýkají s případem plynových pistolí Zoraki turecké výroby, které byly do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama