Silný vítr odřízl od elektřiny 15.000 odběratelů, v Libereckém kraji zastavil vlaky

Praha – Problémy napáchal silný vítr, který zasáhl část Česka. Odpoledne od elektřiny odřízl zhruba 15.000 odběratelů. Poruchy na vedení kvůli spadlým stromům nebo větvím jsou zejména v Libereckém, Ústeckém a Středočeském kraji. Silný vítr zaměstnal dnes odpoledne také hasiče v Libereckém kraji. Od 14:00 vyjížděli zhruba k 50 případům technické pomoci.

Přidejte svůj názor

Větrný rukáv
doporučujeme

O problémech informovala mluvčí ČEZ Soňa Holingerová. Energetici se snaží odstranit více než 20 poruch na vedení vysokého napětí a další poruchy na nízkém napětí, popsala mluvčí situaci k 19:00. Poruchy se podle ní daří průběžně opravovat a dodávky elektřiny odběratelům obnovovat.

Distribuční firma podle Holingerové už v poledne v reakci na výstrahu meteorologů zvýšila počty pracovníků v terénu, na dispečinku i v telefonním centru. „V případě nahlášení poruchy prosím využije linku zdarma 800 850 860," vyzvala mluvčí.

Meteorologové varovali pro dnešní odpoledne před bouřkami s nárazy větru do 90 kilometrů v hodině. Výstraha se týkala většiny území ČR. Varování před silným větrem platí od dnešního poledne do 23:00 v Praze, Středočeském, Ústeckém, Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém kraji a na Vysočině. Aktuálně k 19:00 meteorologové upozornili na velmi silné bouřky na střední Moravě, nelze podle nich vyloučit ani kroupy větší než dva centimetry.

Vítr také polámal stromy, které zastavily lanovku na Ještěd a také vlaky na několika tratích. „Nejvíce událostí jsme řešili kolem Hrádku nad Nisou, naštěstí nikdo nebyl usmrcen ani zraněn," řekla mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Pavlína Bílková. Situace se podle ní uklidňuje.

Popadané stromy zastavily podle informací z Českých drah i provoz na některých železničních tratích. Spadlý strom zastavil v podvečer mezi Železným Brodem a Malou Skálou rychlík jedoucí z Hradce Králové do Liberce. Další spadlý strom přerušil provoz na trati z Železného Brodu na Semily. Kvůli spadlým stromům nejezdily ani vlaky mezi Novým Borem a Svorem nebo z Bezdězu na Bělou pod Bezdězem.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Masakr v Ostravě, Češi zuří: Regulace zbraní? Zbytečně, Česko žádá opak

12.12.2019 00:45 Aktualizováno Tragický útok, při němž zemřelo v úterý dopoledne v ostravské nemocnici šest lidí, vyvolal mezi…

Hrůzné fotky z FN Ostrava: Na internetu kolují záběry obětí, kauzu řeší…

12.12.2019 00:45 Aktualizováno Člověk, který zveřejnil na internetu záběry obětí střelby v ostravské nemocnici, může přijít o…

Pozůstalí po obětech střelby dostanou odškodnění. Peníze vyplatí Ostrava i…

11.12.2019 21:54 Aktualizováno Pozůstalí po šesti obětech úterní střelby ve Fakultní nemocnici Ostrava dostanou od města finanční…

Mše za oběti úterní střelby v ostravské nemocnici se zúčastnilo 200 lidí

11.12.2019 18:33 Aktualizováno Na 200 lidí se dnes v budově ostravské fakultní nemocnice sešlo na zádušní mši za šest zesnulých,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama