AIDS? Češi problém připouští, strach z nakažení ale příliš nemají

Praha - Onemocnění AIDS v současné době považuje za problém v Česku 61 procent lidí, což je nejméně od roku 2011. Množství lidí, kteří se bojí nakažení touto nemocí, se ale téměř nezměnilo. Obává se ho 16 procent lidí. Neměnné jsou od roku 2011 i názory lidí na to, jak se příslušné české instituce věnují onemocnění AIDS. Ukázal to průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Přidejte svůj názor

Ochrana je důležitá

Za uplynulých sedm let podíl názoru, že onemocnění AIDS představuje v Česku problém, kulminoval v roce 2013, kdy se tak vyjádřilo 74 procent lidí. O tři roky později klesl na 68 procent.

"Zároveň mezi roky 2016 a 2018 vzrostl paralelně podíl osob, kterým onemocnění AIDS nepřipadá v ČR jako problém, a to o šest procentních bodů," doplnilo CVVM.

Obavy z nakažení nemocí AIDS má nyní 16 procent lidí, 37 procent se toho spíše neobává a 44 procent rozhodně neobává. Před dvěma lety byl počet těch, kteří se onemocnění rozhodně neobávají, o čtyři body vyšší. "V uceleném pohledu však lze shrnout, že poměr lidí, kteří se obávají a kteří se neobávají nakažení nemocí AIDS, zůstává od roku 2011 takřka neměnný," doplnili autoři průzkumu.

Strach z nakažení AIDS mají zejména lidé mladší 29 let, studenti, lidé se základním vzděláním a svobodní. Jako problém pro ČR pak označovali AIDS věřící a obyvatelé z Pardubického, Libereckého a Středočeského kraje.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolaps vlakové dopravy v Praze: Masarykovo nádraží je mimo provoz

18.11.2018 09:04 Porucha trakčního vedení dnes časně ráno zastavila provoz na Masarykově nádraží v centru Prahy.…

Ceny Paměti národa dostali političtí vězni, nacisti a komunisti jim ze…

17.11.2018 21:57 Aktualizováno Ceny Paměti národa dnes v Národním divadle v Praze obdrželi za své statečné postoje čtyři lidé.…

U Labské boudy v Krkonoších vypukl rozsáhlý požár, dorazily i cisterny z…

17.11.2018 21:29 Aktualizováno Hasiči večer zlikvidovali požár louky v Krkonoších nad Labskou boudou. Oheň zasáhl plochu 600 krát…

Stovky lidí zaplnily náměstí v Plzni, hejtman si rýpl do Babiše indiánským…

17.11.2018 21:18 Asi 600 lidí se dnes večer sešlo na náměstí v Plzni na setkání se svobodou a pro svobodu.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama