Průjmy a zvracení. 40 lidí se na MFF ve Varech nakazilo v jednom ze stánků

Karlovy Vary - Na MFF Karlovy Vary došlo k velké nepříjemnosti. Zhruba 40 lidí muselo o víkendu vyhledat ošetření kvůli nákaze z jednoho ze stánků. Zdrojem infekce je pravděpodobně užitková voda, kterou personál ve stánku používal.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
doporučujeme

"My jsme ošetřili 40 jedinců ze soboty na neděli. První přišli po 1:00 ráno se závažnými střevními obtížemi. Zdrojem byla pravděpodobně užitková voda. Byli to všichni účastníci mezinárodního filmového festivalu, jednak zaměstnanci, ale také někteří návštěvníci," uvedla primářka urgentního příjmu karlovarské nemocnice Dagmar Märzová.

Nikdo nemusel být hospitalizován. Podle lékařky šlo většinou o mladé a zdravé lidi, kteří po infuzích a podání léků proti bolesti a zvracení mohli odejít domů. 

Případem se zabývá Krajská hygienická stanice Karlovy Vary. Hygienici provedli kontroly ve stáncích a zřejmě ještě budou situaci zkoumat. Protože byl víkend, nebyla k dispozici laboratoř na rozbor vody. 

Organizátoři festivalu o nákaze vědí. Není jasné, zda zdroj nákazy byl skutečně ve vodě a v jaké. Podle vedoucího produkce festivalu Petra Lintimera jsou stánky zásobovány běžnou pitnou vodou. "Takže není možné, aby někdo používal užitkovou a následně pitnou. Ale čekáme na rozbory vzorků," dodal Lintimer.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Kroměřížsku havaroval linkový autobus: 9 zraněných, na místě vrtulník

25.06.2019 20:14 Aktualizováno V Morkovicích-Slížanech na Kroměřížsku se dnes odpoledne srazil linkový autobus s nákladním vozem.…

Potraviny zdražují. Za co si připlatíme v létě nejvíc?

25.06.2019 16:25 Aktualizováno Podle dat Českého statistické úřadu (ČSÚ) došlo v květnu k zvýšení spotřebitelských cen z dubnových…

Soud v druhé kauze Dbalého finišuje. Žalobce navrhl tvrdý trest

25.06.2019 16:12 Státní zástupce Zdeněk Matula požaduje pro exředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého devět…

Hitlerovy projevy? Vydavatelé knihy jsou definitivně zproštěni obžaloby

25.06.2019 16:06 Aktualizováno Vydavatelé projevů nacistického diktátora Adolfa Hitlera jsou definitivně zproštěni obžaloby.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama