Auto zabilo chodce na D46, mrtvý řidič na Šumpersku. Vážná nehoda i na D2

Brno/Prostějov/Šumperk - Šest lidí se dnes ráno zranilo při havárii rumunské dodávky na dálnici D2. Smrtelné nehody se staly také na Šumpersku a na Prostějovsku. Tam osobní automobil srazil v noci na dnešek na D46 chodce, na místě zemřel.

Přidejte svůj názor

Autonehoda
doporučujeme

Nehoda na dálnici D2 se stala na 6. kilometru ve směru na Brno nedaleko obchodního centra Olympia. "Dodávka skončila na boku. Cestovalo v ní devět lidí, z toho se šest zranilo," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.

Nikdo však neměl vážné zranění. "Čtyři lidé skončili v nemocnici. Pravděpodobnou příčinou bude, že se řidič dostatečně nevěnoval řízení," dodal policejní mluvčí Petr Zámečník.

Smrtelná nehoda se stala na 33. kilometru u Olšan u Prostějova ve 02:30, a to ve směru od Prostějova na Olomouc. Dálnice byla poté asi tři hodiny uzavřená. "Chodec zřejmě přecházel z Hablova do Olšan u Prostějova, v místě byl nedávno stržen most spojující obě obce. Šestačtyřicetiletý řidič vozidla nestačil na chodce, který se náhle objevil na dálnici, včas zareagovat, " uvedl mluvčí.

Při nehodě osobního automobilu na Šumpersku dnes zahynul 34letý řidič. "Dnes ráno o půl deváté jsme přijali oznámení o nalezení havarovaného vozidla Alfa Romeo na silnici číslo 44 mezi obcemi Postřelmov a Bludov. Ve vozidle byl nalezen zaklíněný řidič bez známek života," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. 

Řidič podle něj jel ve směru na Bludov a po projetí zatáčky na rovném úseku z dosud přesně nezjištěných příčin sjel mimo komunikaci, kde narazil do stromu. U zemřelého byla nařízena soudní pitva. 

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při demonstracích v srpnu 1969 zemřelo víc lidí, než se uvádělo

20.08.2019 22:18 Obětí potlačených demonstrací v srpnu 1969 v Československu bylo sedm, a ne pět, zjistili historici…

Hasiči zasahovali na Orlíku na Příbramsku, likvidovali ropnou skvrnu

20.08.2019 17:40 Hasiči dnes odpoledne likvidovali na vodní nádrži Orlík na Příbramsku ropnou skvrnu. Ropa byla asi…

Byla Krejčířova vila zapálena úmyslně? Technická závada je prakticky…

20.08.2019 17:29 Příčinou vzniku požáru někdejší vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře v…

IKEM truchlí. Zemřel chirurg Rudolf Kramář, podílel se na první…

20.08.2019 16:41 Aktualizováno Dnes ráno zemřel poslední ze zakladatelů Institutu klinické a experimentální chirurgie (IKEM),…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama