Poškozená budova v centru Prahy se bortí, na hasiče spadla další část stropu

Praha - Hasiči už odstranili asi 70 procent suti z domu v Mikulandské ulici v centru Prahy, kde se dopoledne propadla dvě patra. Zvyšuje se tak pravděpodobnost, že pod sutinami už nikdo není. V podvečer spadla na jednoho z hasičů část stropní konstrukce, zraněn ale není. Dopoledne hasiči ze sutin vyprostili tři vážně zraněné dělníky.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

V Mikulandské ulici v Praze se zřítila část budovy, trosky pohřbily několik lidí

Hasiči chtěli večer znovu použít psy, kteří měli označit místa, kde by se ještě mohli nacházet lidé. Nakonec od toho ale ustoupili. "S blížící se nocí se budeme raději snažit rychle sutiny odstranit, protože potom budeme mít problémy s viditelností čidel, které nám hlídají pohyb zdí," uvedl velitel zásahu Oldřich Klegr. Tři psi již dříve určili, že by pod sutinami měli lidé být.

Hasiči budovu stabilizovali ve spolupráci s Báňskou záchrannou službou, statikem a lezeckou skupinou. "Bohužel je to už posunuté, obloukové vazby jsou narovnané, takže hrozí, že to spadne kdykoliv," dodal Klegr.

Hasiči celou stavbu sledují přístrojem, který hlásí každou odchylku stěny o jeden milimetr. S ubývající sutí doufají, že by v objektu už nikdo být nemusel. "Stále ale pracujeme s tím, že tam jedna osoba je," podotkl Klegr. Pracovat chtějí v případě potřeby celou noc. "Tma by nás měla zabrzdit jen v řádu minut. Každopádně budeme pokračovat do té doby, než si budeme jistí, že tam nikdo není," dodal. Za den se při zásahu vystřídalo asi 120 hasičů.

Tři zachráněné dělníky hasiči vyprostili ještě před polednem, tedy v prvních hodinách zásahu. Stav jednoho z nich byl velmi vážný, záchranáři ho museli uvést do umělého spánku. Stav dalších dvou dělníků je středně těžký.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Beskydech spadla paraglidistka, rozjela se komplikovaná záchranná akce

19.10.2018 18:32 Aktualizováno Čtyřicetiletá paraglidistka se dnes dopoledne zřítila a dopadla do větví vysokého smrku pod špičkou…

Kam zmizely miliony z advokátní úschovy? Případ Jana Bacílka se vrací ke…

19.10.2018 13:51 Případ kladenského advokáta Jana Bacílka, který čelí obžalobě ze zpronevěry několika milionů korun…

Gang cizinců ovlivňoval povolení pobytu v ČR. Policie při raziích zabavila…

19.10.2018 12:47 V kauze ovlivňování žádostí o povolení k pobytu v Česku policisté zajistili při domovních…

Udávání estébákům? U soudu Srpa s Hutkou je dusno, padají ostrá slova

19.10.2018 12:12 Aktualizováno Soud dnes začal projednávat spor bývalého předsedy Jazzové sekce Karla Srpa a písničkáře Jaroslava…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama