Hrozí další katastrofy? V Praze 1 je téměř procento zchátralých budov

Praha - Ze zhruba 4000 budov na území Prahy 1 je jich téměř procento zchátralých. Městská část se v případě, že neudržované objekty vlastní soukromník, pokouší dotlačit majitele k tomu, aby stav vyřešil.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

V Mikulandské ulici v Praze se zřítila část budovy, trosky pohřbily několik lidí

ČTK to dnes sdělila mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková. Jedním z důvodů úterního zhroucení dvou pater domu v Mikulandské ulici mohla být podle vedení Prahy 1 snaha památkářů části zchátralé bývalé školy zachovat. Národní památkový ústav v úterý podobný názor, který vyslovila primátorka Adriana Krnáčová (ANO), označil za absurdní.

"V Praze 1 už je jen necelé jedno procento tzv. zchátralých budov, které jsou v soukromém vlastnictví a z různých důvodů nejsou opravované, většinou jde o soudní spory, exekuce či nezájem majitele," uvedla Blažková. Dodala, že opraven byl například dům Na Kocandě v Křižovnické nebo domy na Jánském vršku a v Jungmannové a Palackého ulici.

Prostory v domě v Mikulandské ulici, kde se odehrálo úterní neštěstí, si Praha 1 do roku 2013 pronajímala pro základní školu. Vedení radnice poté rozhodlo, že žáky přesune do školy na Uhelný trh, což se ve světle nynější události podle Blažkové ukázalo jako správný krok. V budově nyní UMPRUM buduje technologické a dílenské zázemí pro studenty. Stavbu zajišťuje firma Metrostav.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Roma Pride: Akce bude proti anticikanistickým lžím Zemana, oznámili…

21.10.2018 22:05 Aktualizováno Účastníci letošního pochodu romské hrdosti Roma Pride vystoupí proti anticikanistickým výrokům…

Jak Češi vnímají rozpad Rakouska-Uherska? Tyto odpovědi vás možná zaskočí

21.10.2018 20:40 Sedm z deseti Čechů vnímá rozpad Rakouska-Uherska před 100 lety pozitivně. Opačný názor na událost,…

Český obrozenec, na kterého historie zapomněla. Pohřeb měl na Štědrý den

21.10.2018 20:35 Aktualizováno Známými českými obrozenci (či národními buditeli) byli například František Palacký, Josef Dobrovský…

Seniorka na kole se srazila s traktorem, zemřela na místě

21.10.2018 19:51 U Katovic na Strakonicku zahynula dnes podvečer sedmasedmdesátiletá cyklistka, která se srazila s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama