Nedaleko Prahy hořela dvě pole, v Kralupech za to mohla závada v areálu chemičky

Kralupy nad Vltavou (Mělnicko)/ Hostivice (u Prahy) - Dnes odpoledne vyjížděli hasiči k požáru posečeného pole u areálu chemických provozů v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku. Nikdo nebyl zraněn, v podvečer zbývalo dohasit zbývající ohniska. 

Přidejte svůj názor

Hasiči

Příčinou byla závada na technologii v areálu chemičky. Požárbyl hlášen krátce před polednem. Oheň se rozšířil při takzvaném flérování neboli spalování na speciálním hořáku. Hořelo přímo u areálu a vznítila se i tráva za oplocením. V areálu sídlí Synthos Kralupy, Rafinérie Kralupy a další podniky.

Kolem 13:00, kdy hasiči požár ještě neměli pod kontrolou, měla zasažená plocha rozměry 30 krát 50 metrů. Přibližně po půlhodině se hasičům podařilo oheň lokalizovat. Hasiči ale na místě ještě zůstávají.

Další pole začalo odpoledne hořet u Hostivice nedaleko Prahy, platí tam druhý stupeň poplachu ze čtyř možných, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

O rozměrech zasažené plochy zatím mluvčí neměla informace. „Hasiči tam zřizují čerpací stanoviště a čekáme na zemědělce, aby nám pomohli a začali to oborávat," uvedla Kereková kolem 16:30.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Roma Pride: Akce bude proti anticikanistickým lžím Zemana, oznámili…

21.10.2018 22:05 Aktualizováno Účastníci letošního pochodu romské hrdosti Roma Pride vystoupí proti anticikanistickým výrokům…

Jak Češi vnímají rozpad Rakouska-Uherska? Tyto odpovědi vás možná zaskočí

21.10.2018 20:40 Sedm z deseti Čechů vnímá rozpad Rakouska-Uherska před 100 lety pozitivně. Opačný názor na událost,…

Český obrozenec, na kterého historie zapomněla. Pohřeb měl na Štědrý den

21.10.2018 20:35 Aktualizováno Známými českými obrozenci (či národními buditeli) byli například František Palacký, Josef Dobrovský…

Seniorka na kole se srazila s traktorem, zemřela na místě

21.10.2018 19:51 U Katovic na Strakonicku zahynula dnes podvečer sedmasedmdesátiletá cyklistka, která se srazila s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama