Tajně pořízené VIDEO z Berouskova zooparku: Před měsícem jsem prodal šest tygrů. Prostě je naloží a odjedou!

Praha/Vídeň - Kauza prodeje tygřího masa, kostí, vývarů, kůži a dalších propriet je zřejmě mnohem větší, než se původně zdálo. Na tygří farmu Ludvíka Berouska, podezřelou z nelegálního zabíjení kriticky ohrožených šelem, měla políčeno i zahraniční organizace.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Zvířata

Měsíc před tím, než čeští policisté a celníci podnikli razii  v Zooparku Bašť, se o dění u Berouska zajímala také vídeňská organizace Four Paws. Právě tato skupina pořídila nahrávku, na níž je vysvětleno, jak obchody s šelmami probíhají. Informaci přinesl server Lidovky.cz.

„V Evropě to prodám takhle: přijede, naloží si ho a odjede. Před třemi měsíci jsem prodal do Číny šest tygrů. Normálního tygra. Bengálského. Ne bílý, ne zlatý tygr, ale klasická barva,“ říká na videu muž. Má sice rozmazaný obličej, šéf mezinárodní kampaně na ochranu divokých zvířat z Four Paws Kieran Harkim ale tvrdí, že jde právě o Ludvíka Berouska.

Harkim pro server vysvětlil, že se jeho organizace věnuje alarmujícím případům po celé Evropě. Právě proto se zaměřila na několik osob a míst v Česku – včetně Zooparku Bašť a Ludvíka Berouska.

Česko se podle něj tímto případem dostalo mezi země s nejhorší pověstí. „Jde o bezprecedentní případ, kdy se v Evropě zabíjeli tygři a dále zpracovávala jejich těla,“ dodal šéf skupiny Four Paws.

O razii v Česku organizace informovala i na sociálních sítích. „šokující pravda: Nelítostný obchod s tygry v EU odhalen! Náš probíhající výzkum a nedávné policejní razie v České republice ukazují, že obchod s tygry není jen otázkou Asie. K lukrativnímu obchodu s vysoce ohroženým druhem dochází také přímo v centru Evropy,“ varovala skupina Four Paws.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vraždící manželé dostali doživotí. Posudky na oba jsou mrazivé, řekl soudce

16.10.2018 14:41 Aktualizováno Doživotní trest vězení dnes uložil soud v Hradci Králové Jaroslavu Janákovi a jeho bývalé manželce…

Tři kamiony se srazily na Pražském okruhu. Provoz omezen, tvoří se kolony

16.10.2018 13:12 Srážka tří kamionů dnes kolem poledne zastavila téměř na hodinu provoz na Pražském okruhu na zhruba…

Čachry s povolením k pobytu? Obviněno osm cizinců, narušili i činnost MZV…

16.10.2018 12:01 Policie obvinila osm lidí původem z Ruska a Vietnamu za ovlivňování žádostí o povolení k pobytu v…

Vzrušoval se podpalováním bezdomovců. Mladík si odpyká přísný trest, trpí…

16.10.2018 11:51 Aktualizováno Za brutální napadení bezdomovců na Ostravsku, z nichž jeden na následky zranění zemřel, za jejich…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama