Podvody s falešnou identitou? Osm obviněných si dle žaloby přišlo na miliony

Ostrava - Krajský soud v Ostravě dnes otevřel kauzu osmi lidí obviněných z podvodů. Podle obžaloby od různých bankovních i nebankovních subjektů vylákali na falešné doklady téměř 200 půjček a úvěrů dohromady za 9,5 milionu korun. V případě prokázání viny jim hrozí až deset let vězení.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

CZK

"Jednalo se o trestnou činnost poměrně sofistikovanou, kdy tito lidé byli rozvrstveni na několik kategorií. Hlavní pachatelé měli takovou klasickou řídící činnost, používali na nižších sekcích osoby takzvaných pěšáků a využívali jednak možností půjček prostřednictvím internetu a využívali i padělaných osobních dokladů," řekl státní zástupce Marian Mach.

Obžalovaní podle něj využívali svých zkušeností i z dřívější trestné činnosti, věděli jak doklady pořídit a vytvořit k nim patřičné souvislosti.

Obvinění se podle obžaloby například z veřejných zdrojů dostali k identitám skutečných lidí. Na jejich základě pak vyrobili padělané doklady - občanský průkaz, na který použili fotografii jednoho z kompliců, kartičku zdravotní pojišťovny nebo falešné potvrzení příjmů. Jeden z obviněných si pak založil účet v bance a e-mailovou adresu. Prostřednictvím internetu podali žádosti o půjčky, peníze pak vybrali a rozdělili si je.

Dva z osmi obžalovaných jsou ve vazbě. Činnost, z níž jsou obžalováni, se vztahuje k roku 2014, kdy někteří z obviněných byli v podmínce. 

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Roma Pride: Akce bude proti anticikanistickým lžím Zemana, oznámili…

21.10.2018 22:05 Aktualizováno Účastníci letošního pochodu romské hrdosti Roma Pride vystoupí proti anticikanistickým výrokům…

Jak Češi vnímají rozpad Rakouska-Uherska? Tyto odpovědi vás možná zaskočí

21.10.2018 20:40 Sedm z deseti Čechů vnímá rozpad Rakouska-Uherska před 100 lety pozitivně. Opačný názor na událost,…

Český obrozenec, na kterého historie zapomněla. Pohřeb měl na Štědrý den

21.10.2018 20:35 Aktualizováno Známými českými obrozenci (či národními buditeli) byli například František Palacký, Josef Dobrovský…

Seniorka na kole se srazila s traktorem, zemřela na místě

21.10.2018 19:51 U Katovic na Strakonicku zahynula dnes podvečer sedmasedmdesátiletá cyklistka, která se srazila s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama