Vražda dívky v Doubici? Žalobce dnes navrhl pro Chloubu velmi přísný trest

Ústí nad Labem - Martin Chlouba, který dle obžaloby zavraždil 14letou dívku a pokusil se zabít i její starší kamarádku, by si měl odpykat 20 až 23 let vězení. Tento trest dnes u Krajského soudu v Ústí nad Labem navrhl státní zástupce.

Přidejte svůj názor 1 komentář

soudy

Muž podle obžaloby zaútočil na starší dívku, které bylo v té době patnáct let. Dívka při škrcení ztrácela vědomí. Když se mladší z nich vrátila z procházky se psem, použil na její ochromení elektrický paralyzér a začal ji také škrtit. Obě pak svázané přesouval do různých částí domu.

Státní zástupce uvedl, že pokud by soud dospěl k závěru, že jednání muže vykazuje velmi vysoký stupeň společenské nebezpečnosti, je potom na místě mu uložit trest 23 let vězení.

Obhajoba žádá překvalifikování trestného činu, protože nebyl prokázán úmysl. Sám Chlouba chtěl prý spáchat sebevraždu a mladší dívka se stala obětí jeho zkratkovitého jednání v emočně zátěžové stresové situaci. "Jednal v silném rozrušení a zmatku," uvedl obhájce.

Starší dívku Chlouba znal a stýkali se. Obhájce v závěrečné řeči citoval výpovědi nezletilé, která uvedla, že nebyla k pohlavnímu styku s Chloubou nucena, vše dělala dobrovolně.

Čtrnáctiletá dívka útoky nepřežila. Dívčino tělo schoval muž ve sklepě pod podlahu. Starší z dívek pak naložil do auta a odvezl ji do 20 kilometrů vzdálené České Kamenice. Dívka utrpěla řadu zranění svědčících o tom, že byla škrcena. 

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Lysé nad Labem hoří výrobní hala, hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu

15.10.2018 21:18 Aktualizováno V Lysé nad Labem na Nymbursku hoří zhruba od 19:00 výrobní hala společnosti Kovona, která vyrábí…

Korespondenční volby? Většina Čechu by byla pro, ukázal průzkum

15.10.2018 19:45 Tři čtvrtiny Čechů by umožnily volit korespondenčně krajanům v zahraničí i těm, kteří v době voleb…

Aktivisté stále okupují Kliniku, SŽDC na ně chce poslat exekutora

15.10.2018 19:34 Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) požádá exekutora o vyklizení budovy bývalé plicní kliniky v…

Lesní požár na Liberecku je pod kontrolou. Hašení ještě potrvá, vrtulník…

15.10.2018 16:05 Aktualizováno Hasičům se podařilo dnes odpoledne lokalizovat požár bukového lesa u Raspenavy na Liberecku. S…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama