Kvůli 500 korunám uřízl známému hlavu. Soud potvrdil trest za brutální vraždu

Olomouc - Robert Tancer (45) si za brutální vraždu odpyká výjimečný trest 22 let. Vrchní soud v Olomouci dnes potvrdil rozsudek ostravského krajského soudu, proti kterému se muž odvolal.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Věznice

Svou o dva roky mladší oběť napadl Tancer loni v červnu v ostravské ubytovně kvůli malichernosti, šlo o vrácení dluhu ve výši 500 korun. Muži zasadil dvě desítky bodných ran a nakonec mu podřezal hrdlo tak, že téměř oddělil hlavu od trupu.

Podle vrchního soudu je uložení výjimečného trestu na místě. "Důvodem je nejen charakter tohoto skutku, ale i minulost obžalovaného, je zde řada násilných skutků, obžalovaný se z toho neponaučil. Při uložení výjimečného trestu mu hrozila sazba 20 až 30 let, trest dva roky nad touto zvýšenou trestní sazbou s ohledem na všechny okolnosti považujeme za přiměřený," uvedl předseda senátu Vladimír Štefan.

Obžalovaný se k činu doznal a i dnes před odvolacím soudem svého jednání litoval. Odvolal se proti výroku krajského soudu o vině i trestu. U soudu tvrdil, že nešlo o surový způsob usmrcení. Jeho advokát uvedl, že již první rána byla smrtelná, a další napadení už oběť nemohla vnímat. Nebyl tak podle něj naplněn znak usmrcení zvlášť surovým způsobem. Podle předsedy senátu je však zvlášť surový způsob naplněn i v okamžiku, kdy je oběť od počátku v bezvědomí. "Odvolací námitka je tak zcela bezdůvodná," uvedl soudce.

Také podle žalobce Jaroslava Kouřila je kvalifikace zvlášť surového způsobu vraždy na místě. "Surový způsob je v tomto případě naplněn větším počtem bodných ran směřujících na hlavu a hruď poškozeného. Nůž také (obžalovaný) použil ke konečné devastaci těla poškozeného, kdy mu podřízl hrdlo," uvedl žalobce.

Vrah i oběť bydleli v jedné budově. Osudného dne Tancer zašel ke známému, aby se zeptal, jak to vypadá s vracením dlužné částky. Dlužník ale peníze neměl. Pravděpodobně v této souvislosti se oba opilí muži začali hádat. Obžalovaný měl v krvi okolo dvou promile alkoholu, napadený dokonce tři promile, svou roli tak sehrál i alkohol. Tancer během útoku použil hned několik nožů.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vraždící manželé dostali doživotí. Posudky na oba jsou mrazivé, řekl soudce

16.10.2018 14:41 Aktualizováno Doživotní trest vězení dnes uložil soud v Hradci Králové Jaroslavu Janákovi a jeho bývalé manželce…

Tři kamiony se srazily na Pražském okruhu. Provoz omezen, tvoří se kolony

16.10.2018 13:12 Srážka tří kamionů dnes kolem poledne zastavila téměř na hodinu provoz na Pražském okruhu na zhruba…

Čachry s povolením k pobytu? Obviněno osm cizinců, narušili i činnost MZV…

16.10.2018 12:01 Policie obvinila osm lidí původem z Ruska a Vietnamu za ovlivňování žádostí o povolení k pobytu v…

Vzrušoval se podpalováním bezdomovců. Mladík si odpyká přísný trest, trpí…

16.10.2018 11:51 Aktualizováno Za brutální napadení bezdomovců na Ostravsku, z nichž jeden na následky zranění zemřel, za jejich…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama