Technoparty v Ústí skončila. Kvůli vypnutí aparatur se strhla hádka

Ústí nad Labem - Reproduktory na technoparty v ústecké čtvrti Všebořice utichly v sobotu až ve 23:00. Pořadatelé přitom slibovali, že je vypnou ve 22:00. Policie žádný závažnější incident neřešila. Akce dnes skončila.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto

Zatímco v sobotu bylo technařů přes 3000, v neděli navečer už jen asi třetina. "Hudební produkce několika jednotlivců ale trvá," řekla ČTK mluvčí policie Alena Bartošová.

"Upozornili jsme je, že by měli produkci ukončit. Čekáme, zda uposlechnou. Pokud ne, dopouští se přestupkového jednání, které budeme nadále řešit," dodala. 

Z pátku na sobotu má policie nahlášenou jednu krádež mobilu a peněženky a z dnešní noci krádež kabelky s telefonem a peněženkou v hodnotě skoro 8000 korun a části hudební techniky. "Jde o odcizení hudební aparatury v hodnotě 3000 korun," uvedla Bartošová. 

Místostarosta městského obvodu Centrum, kam Všebořice patří, Karel Karika zatím ví o jedné stížnosti na hluk. Městská policie za zjištěné přestupky žádnou pokutu neuložila. 

zdroj: YouTube

Organizátoři technoparty slibovali, že aparaturu na noc na dnešek vypnou ve 22:00, učinili tak ale až krátce po 23:00. "Během noci jsme nic závažnějšího neřešili," řekla mluvčí policie. 

Původně účastníci přijížděli od čtvrtka na louku u obce Chuderov nedaleko Ústí. Lokalita je ale v chráněné krajinné oblasti, proto je policie vyzvala k odchodu a účastníci se poté přemístili do Ústí.

Diskutéři ve facebookové skupině C23CHTEKNO vybrané místo kritizovali. Některým vadilo, že nebylo dodrženo vypnutí aparatury ve slíbených 22:00. Jiným, že se naopak aparatura na noc vypnula. "Tímhle jsme jim ukázali, že to jde, jak chtějí oni, ne jak chceme my... Nejhorší nejhorší nejhorší! Jsem zklamaná jako nikdy," uvedla další diskutérka, která dle svého vyjádření jezdí na tyto akce už 20 let.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obecné ohrožení? Policie zahájila trestní řízení kvůli průsaku vody do…

22.10.2018 11:56 Pražští policisté zahájili v souvislosti s poškozením tubusu metra na Bořislavce trestní řízení pro…

Medvěd roztrhal na Vsetínsku další zvířata, odchyt by měl řídit kraj

22.10.2018 11:51 Medvěd zabil na Vsetínsku další zvířata. V sobotu to byly dvě ovce v Hošťálkové, dnes byl viděn na…

Padl trest za trýznivou vraždu ve večerce. Vietnamka si před smrtí prožila…

22.10.2018 11:12 Krajský soud v Liberci dnes potrestal 18 lety vězení čtyřicetiletého muže, který v lednu zavraždil…

Vichr zastavil lanovku na Sněžku, očekává se chumelenice

22.10.2018 10:07 Horní úsek kabinové lanovky na Sněžku se dnes ráno nerozjel kvůli proměnlivému větru, který je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama