V Břeclavi poprvé zacinkal babybox, někdo do něj v noci odložil chlapečka

Břeclav - Do břeclavského babyboxu někdo v noci na dnešek odložil novorozeného chlapce. Dítě je v pořádku, bylo jen lehce podchlazené. Je 173. dítětem odloženým v babyboxu za 13 let jejich fungování a 11. odloženým letos. Mezi odloženými dětmi převládají holčičky, kterých už je 99.

Přidejte svůj názor 1 komentář

BabyBox

Chlapec váží 2200 gramů a měří 46 centimetrů. Dostal jméno Pavel po doktorovi Pavlovi Vajčnerovi, který novorozence z babyboxu vyjmul.

"První břeclavské děťátko z babyboxu se zcela jistě narodilo dnes časně ráno. Do babyboxu vstoupilo v 7:27 minut, zcela nahé, zabalené v bílém prostěradle, s pupečníkem ošetřeným sponkou do vlasů," uvedl Ludvík Hess, zakladatel sítě babyboxů.

Myšlenka na babybox v Břeclavi vznikla poté, co se v únoru 2015 zjistilo, že matka v Dolních Dunajovicích na Břeclavsku zavraždila tři svá novorozeňata. Stejný případ se přitom stal o dva roky dříve i v nedalekých Vlasaticích.

Posledním moravským městem bez babyboxu je podle Hesse Vsetín. Podle dohody se starostou Jiřím Růžičkou bude vsetínský babybox otevřen 27. září v Azylovém domě pro ženy a matky s dětmi.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Roma Pride: Akce bude proti anticikanistickým lžím Zemana, oznámili…

21.10.2018 22:05 Aktualizováno Účastníci letošního pochodu romské hrdosti Roma Pride vystoupí proti anticikanistickým výrokům…

Jak Češi vnímají rozpad Rakouska-Uherska? Tyto odpovědi vás možná zaskočí

21.10.2018 20:40 Sedm z deseti Čechů vnímá rozpad Rakouska-Uherska před 100 lety pozitivně. Opačný názor na událost,…

Český obrozenec, na kterého historie zapomněla. Pohřeb měl na Štědrý den

21.10.2018 20:35 Aktualizováno Známými českými obrozenci (či národními buditeli) byli například František Palacký, Josef Dobrovský…

Seniorka na kole se srazila s traktorem, zemřela na místě

21.10.2018 19:51 U Katovic na Strakonicku zahynula dnes podvečer sedmasedmdesátiletá cyklistka, která se srazila s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama