Nával cizinců do průmyslové zóny Kvasiny? Stát situaci nezvládl, nyní už kriminalita klesá

Rychnov nad Kněžnou - Bezpečnostní situace v průmyslové zóně Solnice-Kvasiny se zlepšuje. Problémy začaly v roce 2016, když do závodu Škody Auto a okolních továren dorazily tisíce dělníků, často ze zahraničí.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

"Začíná se to hýbat správným směrem," řekl ČTK starosta Rychnova nad Kněžnou Jan Skořepa. Bylo podle něj chybou, že stát před náporem pracovních sil nevytvořil v oblasti vhodné podmínky, zejména nepodpořil výstavbu bytů. Zaměstnanci do zóny za prací dojíždějí, což působí problémy v dopravě, nebo žijí v ubytovnách.

"Když nastal ten prudký zlom, tlačili jsme na vládu, aby došlo k aktualizaci vládního usnesení z února 2015, které slibovalo investice hlavně do dopravní infrastruktury, ale nepočítalo s tak masivním přílivem lidí. K aktualizaci došlo loni a jsou v něm i investice do kulturních, sportovních, školských zařízení a hlavně do výstavby nájemních bytů," řekl ČTK Skořepa.

Podle něho situace v zóně na Rychnovsku nemá v ČR obdoby a není v silách samotných obcí je řešit. Rychnovsko by mělo být ponaučením. "Tady se to přehřálo. Na tomto regionu by si odpovědní měli uvědomit, že se to takto dělat nedá. Výstavba bytů se měla připravovat už v roce 2015," řekl Skořepa.

Škoda Auto v Kvasinách mezi lety 2015 až 2018 zvýšila počet pracovníků přibližně o 3500 na současných více než 8500 zaměstnanců. Masivní nábor do Kvasin již firma ukončila a nové lidi nabírá v rámci fluktuace. V celé zóně pracuje více než 11.000 lidí.

Policie se začala situací intenzivně zabývat předloni v září, od ledna 2017 posílila v lokalitě hlídky. Loni v létě přímo v Solnici vznikla služebna cizinecké policie. V posledních měsících ubývá přestupků.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obecné ohrožení? Policie zahájila trestní řízení kvůli průsaku vody do…

22.10.2018 11:56 Pražští policisté zahájili v souvislosti s poškozením tubusu metra na Bořislavce trestní řízení pro…

Medvěd roztrhal na Vsetínsku další zvířata, odchyt by měl řídit kraj

22.10.2018 11:51 Medvěd zabil na Vsetínsku další zvířata. V sobotu to byly dvě ovce v Hošťálkové, dnes byl viděn na…

Padl trest za trýznivou vraždu ve večerce. Vietnamka si před smrtí prožila…

22.10.2018 11:12 Krajský soud v Liberci dnes potrestal 18 lety vězení čtyřicetiletého muže, který v lednu zavraždil…

Vichr zastavil lanovku na Sněžku, očekává se chumelenice

22.10.2018 10:07 Horní úsek kabinové lanovky na Sněžku se dnes ráno nerozjel kvůli proměnlivému větru, který je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama