Soud potvrdil trest za pokus o utopení ženy. Zachránil ji pes

Olomouc - Jan Reckziegel si za vraždu své známé ve Žďáru nad Sázavou definitivně odpyká ve vězení 14 let. Rozsudek brněnského krajského soudu dnes potvrdil Vrchní soud v Olomouci, když zamítl odvolání obou stran.

Přidejte svůj názor

soudy

Muži původně hrozilo 12 až 20 let vězení. "Trest ve výměře 14 let považujeme za zákonný a nepovažujeme ho za nepřiměřeně mírný. Považujeme ho za adekvátní a to ke všem okolnostem," uvedl předseda senátu Jiří Zouhar.

Reckziegel svůj čin popíral. Už u krajského soudu tvrdil, že dotyčné už dříve říkal, že ji hodí do potoka, "aby vychladla". Že bych ji ale topil nebo že by ji zachránil pes, to označil za naprostý nesmysl. Soudy však poukázaly na to, že výpověď ženy byla věrohodná. "Výpověď obžalovaného byla naopak atakována výpověďmi svědků, kterým se druhým dnem se svým činem svěřil," poukázal soudce. Podle soudu bylo cílem jeho jednání se poškozené pomstít, což vyplývalo z jeho ega.

Podle obžaloby se Reckziegel vydal loni v listopadu do boudy kousek za město, kde občas přespával. S ženou, která tam pobývala, měl ale toho dne konflikt, zavolala na něj policii. Muž se v noci do boudy vrátil, ženu i se spacákem vytáhl z postele a dovlekl ji k nedalekému potoku, kde se ji snažil utopit. V ten moment ji ale podle žalobce zachránil její pes, kříženec labradora, který na muže začal dorážet. Žena se muži vysmekla a utíkala pryč, on ji ale dohonil na blízké louce, kde ji podle obžaloby dál kopal a bil ji.

Zachránilo ji to, že upadla do bezvědomí. Reckziegel si mylně myslel, že je mrtvá a nechal ji být, tvrdil žalobce. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Roma Pride: Akce bude proti anticikanistickým lžím Zemana, oznámili…

21.10.2018 22:05 Aktualizováno Účastníci letošního pochodu romské hrdosti Roma Pride vystoupí proti anticikanistickým výrokům…

Jak Češi vnímají rozpad Rakouska-Uherska? Tyto odpovědi vás možná zaskočí

21.10.2018 20:40 Sedm z deseti Čechů vnímá rozpad Rakouska-Uherska před 100 lety pozitivně. Opačný názor na událost,…

Český obrozenec, na kterého historie zapomněla. Pohřeb měl na Štědrý den

21.10.2018 20:35 Aktualizováno Známými českými obrozenci (či národními buditeli) byli například František Palacký, Josef Dobrovský…

Seniorka na kole se srazila s traktorem, zemřela na místě

21.10.2018 19:51 U Katovic na Strakonicku zahynula dnes podvečer sedmasedmdesátiletá cyklistka, která se srazila s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama