"Velrybář" Horáček zůstane ve vazbě. Zmanipuloval nemocniční zakázky, stojí v obvinění

Praha - Městský soud v Praze zamítl stížnost podnikatele Tomáše Horáčka, který spolu s dalšími deseti lidmi čelí obvinění v kauze údajných manipulací s nemocničními zakázkami. Zůstane ve vazbě.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Soudy, ilustrační fotografie

Ve vazbě je kromě Horáčka i bývalá ředitelka Nemocnice Na Bulovce Andra Vrbovská. O její stížnosti by měl soud rozhodnout ve čtvrtek. "Soud dnes rozhodoval o jedné osobě a rozhodl o dalším ponechání ve vazbě," řekla ČTK bez dalších podrobností vrchní státní zástupkyně Lenka  Bradáčová.

Horáčka a Vrbovskou poslal do vazby Obvodní soud pro Prahu 5 na konci června. U podnikatele podle soudu hrozilo, že by mohl ovlivňovat dosud nevyslechnuté svědky nebo pokračovat v trestné činnosti. V případě Vrbovské šlo o obavu z ovlivňování svědků. Zbylí obvinění jsou stíháni na svobodě.

Policie v Nemocnici na Františku, Nemocnici Na Bulovce a na dalších místech zasahovala koncem června. Kromě Horáčka a Vrbovské obvinila například i bývalého ředitele Nemocnice Na Františku Roberta Zelenáka a bývalého ředitele Nemocnice Na Bulovce Františka Nováka.

Horáček údajně ovlivňoval přidělování zakázek v nemocnicích. Novák s náměstkyní Marií Nushiovou, která ale obviněna není, nechali údajně na pokyn Vrbovské Horáčka připravovat zadávací dokumentace zakázek na míru jím preferovaným firmám, citoval v minulosti irozhlas.cz ze soudních dokumentů. Ve spise se také píše, že Vrbovská a Nushiová se spolu dělily o úplatky od Horáčka, třeba luxusní auta a mobily.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Lysé nad Labem hoří výrobní hala, hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu

15.10.2018 21:18 Aktualizováno V Lysé nad Labem na Nymbursku hoří zhruba od 19:00 výrobní hala společnosti Kovona, která vyrábí…

Korespondenční volby? Většina Čechu by byla pro, ukázal průzkum

15.10.2018 19:45 Tři čtvrtiny Čechů by umožnily volit korespondenčně krajanům v zahraničí i těm, kteří v době voleb…

Aktivisté stále okupují Kliniku, SŽDC na ně chce poslat exekutora

15.10.2018 19:34 Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) požádá exekutora o vyklizení budovy bývalé plicní kliniky v…

Lesní požár na Liberecku je pod kontrolou. Hašení ještě potrvá, vrtulník…

15.10.2018 16:05 Aktualizováno Hasičům se podařilo dnes odpoledne lokalizovat požár bukového lesa u Raspenavy na Liberecku. S…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama