Penzion pro seniory ve Vratimově skončil, prověřovaly ho úřady

Ostrava - Penzion pro seniory. který byl otevřený letos v dubnu ve Vratimově, byl po problémech uzavřen. Zařízení, kde bylo od letošního dubna ubytováno na 20 důchodců, prověřuje krajský úřad.

Přidejte svůj názor

Důchodci

Úřad zjišťuje, zda neposkytovalo neoprávněně sociální služby, tedy zda penzion nefungoval jako domov důchodců. Uvedla to dnes Česká televize. Za porušení zákona podle ní hrozí až dvoumilionová pokuta.

"Dnešní den končíme," řekl ČT Petr Jančík, majitel společnosti Wendy senior, který tvrzení o poskytování sociálních služeb bez povolení odmítá. "Všichni mají najité místo, kde budou umístěni," komentoval v ČT odvoz klientů penzionu náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil.

Penzion byl otevřen 4. dubna a v červnu požádal zástupce Vratimova, radnice v Kopřivnici o kontrolu kvůli údajně špatné péči o jednoho z ubytovaných seniorů.

Tamní starostka podle serveru iDnes.cz nalezla v penzionu bezvládné lidi na postelích i ženu s otevřenou ranou na noze. Vše nasvědčovalo tomu, že spíš než o penzion šlo o skrytý domov důchodců bez potřebného povolení.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Lysé nad Labem hoří výrobní hala, hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu

15.10.2018 21:18 Aktualizováno V Lysé nad Labem na Nymbursku hoří zhruba od 19:00 výrobní hala společnosti Kovona, která vyrábí…

Korespondenční volby? Většina Čechu by byla pro, ukázal průzkum

15.10.2018 19:45 Tři čtvrtiny Čechů by umožnily volit korespondenčně krajanům v zahraničí i těm, kteří v době voleb…

Aktivisté stále okupují Kliniku, SŽDC na ně chce poslat exekutora

15.10.2018 19:34 Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) požádá exekutora o vyklizení budovy bývalé plicní kliniky v…

Lesní požár na Liberecku je pod kontrolou. Hašení ještě potrvá, vrtulník…

15.10.2018 16:05 Aktualizováno Hasičům se podařilo dnes odpoledne lokalizovat požár bukového lesa u Raspenavy na Liberecku. S…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama